AMarkets Uygulaması

AMarkets Uygulaması

En iyi ticaret uygulaması

uygulamanın derecelendirmeleri

AUD/USD ve BRENT Analizi

08 Kasım 2021

AUD/USD: Avustralya doları Cuma günü ABD doları karşısında değişiklik göstermeden haftayı düşüşle kapattı. Artan enflasyon ve bunun küresel ekonomik toparlanma üzerindeki etkisine ilişkin artan endişeler, Avustralya Merkez Bankası da dahil olmak üzere büyük merkez bankalarının önceki hafta faiz oranlarında bir değişiklik yapmaktan kaçınması nedeniyle yatırımcıların hissiyatını olumsuz etkiledi. RBA Salı günü getiri kontrolü politikasına son verdi ve nakit oranı hedefinde 2024 yerine 2023’te daha erken bir artış olasılığından bahsetti. Yerel destek seviyesi 0.7380’de görülebilir. Aşağıdaki bir kırılma pariteyi 0.7335’e götürebilir.


SELL 0.7375/TP 0.7335/SL 0.7388

 

BRENT: Talep pandemi öncesi seviyelere ulaşsa bile, OPEC + üreticilerinin ABD’nin üretim artışını hızlandırma çağrısını reddetmesinin ardından, petrol fiyatları Cuma günü yenilenen arz endişeleriyle yükseldi. Ertesi gün, Suudi Arabistan tüm alıcılar için resmi petrol fiyatlarını yükseltti. Bu hareket, talebin yüksek kalmaya devam ettiğinin bir işaretidir. Bu yıl petrol fiyatları arttı. Bu, enflasyonu artırması ve ürün fiyatların yükselmesine yol açtı. Çünkü aşıların yaygınlaşması hareketliliği ve enerji talebini artırdı. Ek tüketim, gaz arzındaki azalmadan kaynaklandı. Yerel destek seviyesi 83.10 dolar. Fiyat bu seviyeye ulaşır ve geçerse, 86.05 dolara daha fazla büyüme için bir tetikleyici olarak görülebilir.


BUY $83.30/TP $86.05/SL $82.38

Analitik incelemeler ve onlar hakkındaki yorumlar yazarların kişisel görüşlerini yansıtır ve yatırım önerisi kapsamında değildir. AMarkets içerik oluşturucu, inceleme materyallerinin kullanılması durumunda olası kayıplardan sorumlu değildir. Hiçbir şekilde içerik oluşturucu, adı geçen herhangi bir kişi, ticaret platformu veya şirket, bu yazıyı veya ilgili herhangi bir içeriği kullanmanın neden olduğu herhangi bir potansiyel kayıp veya zarardan müteselsilen veya müştereken sorumlu değildir. Bu içeriği kullanan herhangi bir kişi, finansal araçlarla yapılan herhangi bir alım satım işleminin karmaşık bir süreç olduğunu ve riskin kendisine ait olarak gerçekleştirileceğini anlamalıdır.

Bu içerik tamamen eğitim amaçlıdır ve üreticinin kişisel fikirlerini aktarır. İlgili içerik, Türkiye’de ikamet eden gerçek veya tüzel kişilere odaklı üretilmemiştir ve reklam, promosyon veya tanıtım niteliğinde değildir. Bu yazıdaki hiçbir içerik, hiçbir şekilde yatırım hizmetleri veya ilgili faaliyetlerin halka açık bir teklifi değildir. Herhangi bir platformda hesap açmaya veya finansal araçlardan herhangi birini kullanarak ticari faaliyet gerçekleştirmeye davet niteliğinde kesinlikle değildir.

Sosyal medyalarımızı takip edin:

Analiz bölümünde, diğer varlıkların ve döviz paritelerinin güncel analizlerini de bulabilirsiniz.