AMarkets Uygulaması

AMarkets Uygulaması

En iyi ticaret uygulaması

uygulamanın derecelendirmeleri

Dolar, Omicron Varyantı Endişeleriyle Düşüyor. Petrol Geri Çekildi

29 Kasım 2021

EUR/USD: EUR/USD, bu yılın en yüksek günlük kazancını takiben Pazartesi günkü Asya seansı sırasında 1.1280 seviyesine geri çekiyor. Yeni koronavirüs varyantı ‘Omicron’, birkaç saat önce kayıplarını kurtarmaya başlamadan önce Cuma günü piyasaları ve ABD dolarını şok etti. Avrupa Merkez Bankası, Pandemi Acil Satın Alma Programı için faiz artırımı veya yeni limitler belirleme gibi şahin hareketlere karar vermedi ve en son koronavirüs haberleri, güvercinlere dönüşmeleri için başka bir neden sundu. ABD Başkanı Joe Biden ve ECB Başkanı Christine Lagarde’ın konuşmalar için hazır olduklarını belirtmekte fayda var. Bu da EUR/USD yatırımcılarını olaylar öncesinde temkinli tutuyor. Ayrıca bu hafta açıklanması planlanan ABD konut verileri ve Avrupa’dan Almanya enflasyon verilerini de dikkate almanızı öneririz.


BUY LIMIT 1.1205/TP 1.1400/SL 1.1165

 

GBP/USD: Son haftalarda merkez bankası açıklamalarından etkilenen GBP/USD paritesi, şu anda son koronavirüs tehdidi riskiyle karşı karşıya. ABD dolarındaki son satışlar ve Omicron’un İngiltere’ye girdiğine dair raporlar dikkate alındığında, satıcılar piyasa üzerinde baskı oluşturmaya çalışıyor. GBP/USD son saatte sert bir şekilde geri çekilerek 1.3300 civarında destek seviyesine ulaştı. İngiltere Merkez Bankası’nın artık Omicron virüsü ile uğraşmak zorunda kalacağı göz önüne alındığında, yatırımcılar bölgenin tutunup tutamayacağını görmek isteyecekler. İngiltere Merkez Bankası ile Fed arasındaki ayrılık önemli bir itici güç olmuştur. Bununla birlikte, Birleşik Krallık ve AB vakaları yeni sınırlama önlemlerine yol açabileceğinden, COVID riskleri daha önemli olabilir.


SELL 1.3340/TP 1.3270/SL 1.3370

 

WTI: WTI, Asya seansı sırasında 70$ seviyesini korumaya çalışırken %13’lük bir düşüş trendinin ardından piyasa açılışında yükseliş dinamiği gösterdi. Buna rağmen, petrol, satıcıları ana itici güç olarak tutarken bir direnç haline gelen destek hattının önceki günkü aşağı yönlü kırılmasını sürdürüyor. En son petrol piyasalarındaki oynaklık OPEC+ tarafından fark edilmedi. Reuters tarafından alıntılanan kaynaklara göre, OPEC+, Covid-19 varyantıyla ilgili gelişmeleri takip ediyor ve bazı üyeler bunun petrol piyasalarının görünümünü olumsuz etkileyebileceğinden endişe duyuyor. OPEC müttefikleri, petrol üretim politikasına karar vermek için gelecek hafta toplanacak ve şimdiden yeni üretim kesintileri uygulayabileceklerine dair bazı söylentiler var.


BUY 71.50/TP 74.60/SL 69.90


Analitik incelemeler ve onlar hakkındaki yorumlar yazarların kişisel görüşlerini yansıtır ve yatırım önerisi kapsamında değildir. AMarkets içerik oluşturucu, inceleme materyallerinin kullanılması durumunda olası kayıplardan sorumlu değildir. Hiçbir şekilde içerik oluşturucu, adı geçen herhangi bir kişi, ticaret platformu veya şirket, bu yazıyı veya ilgili herhangi bir içeriği kullanmanın neden olduğu herhangi bir potansiyel kayıp veya zarardan müteselsilen veya müştereken sorumlu değildir. Bu içeriği kullanan herhangi bir kişi, finansal araçlarla yapılan herhangi bir alım satım işleminin karmaşık bir süreç olduğunu ve riskin kendisine ait olarak gerçekleştirileceğini anlamalıdır.

Bu içerik tamamen eğitim amaçlıdır ve üreticinin kişisel fikirlerini aktarır. İlgili içerik, Türkiye’de ikamet eden gerçek veya tüzel kişilere odaklı üretilmemiştir ve reklam, promosyon veya tanıtım niteliğinde değildir. Bu yazıdaki hiçbir içerik, hiçbir şekilde yatırım hizmetleri veya ilgili faaliyetlerin halka açık bir teklifi değildir. Herhangi bir platformda hesap açmaya veya finansal araçlardan herhangi birini kullanarak ticari faaliyet gerçekleştirmeye davet niteliğinde kesinlikle değildir.

Sosyal medyalarımızı takip edin:

Analiz bölümünde, diğer varlıkların ve döviz paritelerinin güncel analizlerini de bulabilirsiniz.