AMarkets Uygulaması

AMarkets Uygulaması

En iyi ticaret uygulaması

uygulamanın derecelendirmeleri

EUR/USD, AUD/USD ve Altın Analizi

05 Ocak 2022

EUR/USD: Majör döviz çifti, iki günlük düşüş trendinin ardından Çarşamba günü ilk Asya seansında iki haftanın en düşük seviyesi yakınında 1.1285 civarında baskı altında kalmaya devam ediyor. Dolar hareketinin olmamasına rağmen, piyasa katılımcıları, ABD para piyasası vadeli işlemlerinde gösterildiği gibi, faiz oranlarında en az üç kat artış öngörmeye başlıyor ve tahvil ihracının Mart 2022’ye kadar sona ermesiyle ilk artışın gerçekleşmesini bekliyor. Takvimde, Alman perakende satışları Kasım ayında %0.6 arttı ve son on iki ayda %0.2 düşerken, ABD ISM imalat faaliyet endeksi geçen ay 58.7’ye gerileyerek sürpriz yaptı ve bu da kısa bir süre için euro boğalarını destekleyebilir zaman.


BUY 1.1280/TP 1.1380/SL 1.2690

 

AUD/USD: AUD/USD, Çarşamba sabahı erken saatlerde Asya’da 0.7235 civarında düşüş gösterirken, boğalar önceki günün düzeltici geri çekilmesi sırasında ara verdi. Avustralya paritesi piyasalarda temkinli bir iyimserliğe yol açarken, iyimser yerel veriler ve daha yumuşak ABD verileri Pazartesi günkü ağır kayıpları konsolide etti. Küresel aşılardaki sıçramanın aynı zamanda politika yapıcıların pandeminin üstesinden gelme umutlarını desteklediğini ve bu durumun altın, hisse senetleri ve AUD/USD gibi daha riskli varlıklar için olumlu bir piyasa havası yarattığını belirtmekte fayda var. Bu hafta, AUD/USD yatırımcıları, Aralık ABD ADP istihdam değişikliği ve Fed toplantı tutanakları gibi risk katalizörlerini yakından izlenecek.


BUY 0.7240/TP 0.7350/SL 0.7190

 

Altın: Sarı metal dünkü ABD seansından bu yana 1.800$’dan 1.815$’da takıldı. Yatırımcılar, covid ile ilgili endişelerin hafiflemesi, teknoloji sektörlerinde endişeleri artırması ve Aralık ayından bu yana en büyük düşüşü olan %1,4 düşüşle Nasdaq üzerinde baskı oluşturmasıyla güçlü bir toparlanma olacağına inanıyor. Bu konudaki kilit gelişmeler, ABD’nin bu haftaki tarım dışı istihdam raporu ve ABD büyümesi açısından büyüme oranı olacak. Son toplantının tutanakları bugün yayınlanacak. Yatırımcılar, Fed’in yükselen enflasyonla başa çıkmak için bu çeyrekte mümkün olan en kısa sürede oranları yükseltmeye hazır olması nedeniyle bir faiz artırımının ne zaman gerçekleşebileceğini anlamak için piyasayı izleyecekler.


BUY 1815.00/TP 1824.00/SL 1810.00

Analitik incelemeler ve onlar hakkındaki yorumlar yazarların kişisel görüşlerini yansıtır ve yatırım önerisi kapsamında değildir. AMarkets içerik oluşturucu, inceleme materyallerinin kullanılması durumunda olası kayıplardan sorumlu değildir. Hiçbir şekilde içerik oluşturucu, adı geçen herhangi bir kişi, ticaret platformu veya şirket, bu yazıyı veya ilgili herhangi bir içeriği kullanmanın neden olduğu herhangi bir potansiyel kayıp veya zarardan müteselsilen veya müştereken sorumlu değildir. Bu içeriği kullanan herhangi bir kişi, finansal araçlarla yapılan herhangi bir alım satım işleminin karmaşık bir süreç olduğunu ve riskin kendisine ait olarak gerçekleştirileceğini anlamalıdır.

Bu içerik tamamen eğitim amaçlıdır ve üreticinin kişisel fikirlerini aktarır. İlgili içerik, Türkiye’de ikamet eden gerçek veya tüzel kişilere odaklı üretilmemiştir ve reklam, promosyon veya tanıtım niteliğinde değildir. Bu yazıdaki hiçbir içerik, hiçbir şekilde yatırım hizmetleri veya ilgili faaliyetlerin halka açık bir teklifi değildir. Herhangi bir platformda hesap açmaya veya finansal araçlardan herhangi birini kullanarak ticari faaliyet gerçekleştirmeye davet niteliğinde kesinlikle değildir.

Sosyal medyalarımızı takip edin:

Analiz bölümünde, diğer varlıkların ve döviz paritelerinin güncel analizlerini de bulabilirsiniz.