AMarkets Uygulaması

AMarkets Uygulaması

En iyi ticaret uygulaması

uygulamanın derecelendirmeleri

Euro üzerinden nasıl para kazanılır?

30 Kasım 2021

Avrupa para birimi Salı günkü işlem seansında ABD doları karşısında yükseldi. EUR/USD paritesi 17 ayın en düşük seviyesini test ederek 1.1185’e ulaştığında geçen haftaki kayıplarını telafi etmeye çalıştı.

Alıcıların telafi etme girişimlerine rağmen, mevcut düzeltme dinamiklerinin istikrarlı bir yukarı yönlü harekete dönüşmesi pek olası değil. Euro, Avrupa’da kötüleşen epidemiyolojik arka plan, zayıf istatistikler ve Avrupa düzenleyicisinin ulusal para politikasını sıkılaştırma konusundaki belirsiz pozisyonu gibi önceki faktörlerin baskısı altında kalma riskini taşıyor. Avrupa Komisyonu tarafından Pazartesi günü yayınlanan verilere göre, Euro Bölgesi’nde Kasım ayında güven endeksi Ekim’deki 118.6’dan 117.5’e düştü. Rakam, The Wall Street Journal tarafından anket yapılan ekonomistlerin tahminleriyle uyumluydu. Yatırımcılar, yeni enfeksiyon varyantının önceden tanımlanmış türlerden önemli ölçüde daha bulaşıcı olabileceğinden ve küresel ekonomiyi eski haline getirmek için orijinal planlarda değişiklik yaparak vatandaşların hareketine büyük ölçekli kısıtlamaların geri dönmesine yol açacağından korkuyor. Birçok Avrupa ülkesinin şimdiden Afrika ülkelerinden vatandaşların girişine kısıtlamalar getirmek için acele ettiğini ve bu, karantinaların yakında geri döneceğinin ilk sinyali olabileceğini belirtmekte fayda var.

Bugün saat 13:00’te Euro Bölgesi tüketici fiyat endeksi verileri trader’ların dikkatine sunulacak. Tahminlere göre Kasım ayında enflasyon artışı %4.1’den %3.7’ye düştü. Uzmanların beklentileri gerçekleşirse, ECB’nin canlandırıcı politikadan vazgeçmecek için acele etmemek için bir nedeni daha olacak, bu da euro üzerinde ek baskıya neden olabilir. Ayrıca Fed Başkanı Jerome Powell, bugün Senato Bankacılık Komitesi üyeleriyle görüşecek. Konuşmasının metninde, yeni bir koronavirüs türünün yayılmasının, enflasyondaki güçlü yükselişin nedenlerinden biri haline gelen tedarik zincirlerindeki sorunları daha da kötüleştirebileceği söyleniyor.

EUR/USD SellStop 1.1310 TP 1.12 SL 1.1350


Analitik incelemeler ve onlar hakkındaki yorumlar yazarların kişisel görüşlerini yansıtır ve yatırım önerisi kapsamında değildir. AMarkets içerik oluşturucu, inceleme materyallerinin kullanılması durumunda olası kayıplardan sorumlu değildir. Hiçbir şekilde içerik oluşturucu, adı geçen herhangi bir kişi, ticaret platformu veya şirket, bu yazıyı veya ilgili herhangi bir içeriği kullanmanın neden olduğu herhangi bir potansiyel kayıp veya zarardan müteselsilen veya müştereken sorumlu değildir. Bu içeriği kullanan herhangi bir kişi, finansal araçlarla yapılan herhangi bir alım satım işleminin karmaşık bir süreç olduğunu ve riskin kendisine ait olarak gerçekleştirileceğini anlamalıdır.

Bu içerik tamamen eğitim amaçlıdır ve üreticinin kişisel fikirlerini aktarır. İlgili içerik, Türkiye’de ikamet eden gerçek veya tüzel kişilere odaklı üretilmemiştir ve reklam, promosyon veya tanıtım niteliğinde değildir. Bu yazıdaki hiçbir içerik, hiçbir şekilde yatırım hizmetleri veya ilgili faaliyetlerin halka açık bir teklifi değildir. Herhangi bir platformda hesap açmaya veya finansal araçlardan herhangi birini kullanarak ticari faaliyet gerçekleştirmeye davet niteliğinde kesinlikle değildir.

Sosyal medyalarımızı takip edin:

Analiz bölümünde, diğer varlıkların ve döviz paritelerinin güncel analizlerini de bulabilirsiniz.