AMarkets Uygulaması

AMarkets Uygulaması

En iyi ticaret uygulaması

En iyi ticaret uygulaması

uygulamanın derecelendirmeleri
İndir

GBP/USD döviz çiftin satışları devam edebilir!

21 Temmuz 2021

GBP/USD çifti Çarşamba günkü işlem seansı sırasında aktif olarak düşmeye devam ediyor. Hafta başından bu yana, İngiliz para birimi ABD doları karşısında yaklaşık 200 puan kaybederek 1.3770’ten 1.3590’a düştü.

Piyasa katılımcıları, Birleşik Krallık’taki büyük ekonomik kısıtlamaların kaldırılmasının erken olabileceğinden ve yeni bir koronavirüs pandemisini tetikleyebileceğinden korkuyor. 19 Temmuz’da Birleşik Krallık yetkililerinin ekonomiyi tamamen açtığını hatırlatarak, aktif bir aşı kampanyası sayesinde nüfusun hastaneye kaldırılanların ve ölümlerin sayısındaki artıştan korunacağını tahmin etti. Londra’nın resmi istatistiklerine göre, Birleşik Krallık’ta ikamet edenlerin yaklaşık %67’si aşının en az ilk dozu ile aşılanmıştır. Ancak son istatistikler, hastalığın günlük artışın altı ay içinde ilk kez 50 bini aştığını göstermiştir. Birleşik Krallık’taki enfeksiyon vakalarının sayısının, nüfus başına Euro bölgesinden 4.4 kat ve Amerika Birleşik Devletleri’nden 6.4 kat daha fazla arttığını belirtmekte fayda var. Daha önce, İngiltere Sağlık Bakanı Sajid Javid, Covid-19 testinin pozitif çıktığını duyurdu, Başbakan Boris Johnson ise tam karantina girmek zorunda kaldı.

COVID-19 ile ilgili duruma ek olarak, yatırımcıların odak noktası İngiltere Merkez Bankası Başkan Yardımcısı Ben Broadbent’in Perşembe günü yapılması planlanan konuşması olacak. Sterlin alıcıları, İngiltere Merkez Bankası başkan yardımcısının yorumlarının, geçen hafta niceliksel genişleme programının yakında çökme olasılığını kabul eden meslektaşları David Ramsden ve Michael Saunders’ın yorumları kadar sert olabileceğini umuyor.

İngiltere’deki epidemiyolojik durum düzelene kadar, yatırımcılar ABD doları gibi daha güvenilir varlıkları tercih etmeye devam edeceğinden, sterlin baskı altında kalacaktır. Yukarıdakileri göz önünde bulundurarak, GBP/USD çiftinde 1.35 hedefi ile kısa pozisyonlar tutmanızı öneririz.

GBP/USD SellLimit 1.3640 TP 1.35 SL 1.3690

Analitik incelemeler ve onlar hakkındaki yorumlar yazarların kişisel görüşlerini yansıtır ve yatırım önerisi kapsamında değildir. AMarkets içerik oluşturucu, inceleme materyallerinin kullanılması durumunda olası kayıplardan sorumlu değildir. Hiçbir şekilde içerik oluşturucu, adı geçen herhangi bir kişi, ticaret platformu veya şirket, bu yazıyı veya ilgili herhangi bir içeriği kullanmanın neden olduğu herhangi bir potansiyel kayıp veya zarardan müteselsilen veya müştereken sorumlu değildir. Bu içeriği kullanan herhangi bir kişi, finansal araçlarla yapılan herhangi bir alım satım işleminin karmaşık bir süreç olduğunu ve riskin kendisine ait olarak gerçekleştirileceğini anlamalıdır.

Bu içerik tamamen eğitim amaçlıdır ve üreticinin kişisel fikirlerini aktarır. İlgili içerik, Türkiye’de ikamet eden gerçek veya tüzel kişilere odaklı üretilmemiştir ve reklam, promosyon veya tanıtım niteliğinde değildir. Bu yazıdaki hiçbir içerik, hiçbir şekilde yatırım hizmetleri veya ilgili faaliyetlerin halka açık bir teklifi değildir. Herhangi bir platformda hesap açmaya veya finansal araçlardan herhangi birini kullanarak ticari faaliyet gerçekleştirmeye davet niteliğinde kesinlikle değildir.

Sosyal medyalarımızı takip edin:

Analiz bölümünde, diğer varlıkların ve döviz paritelerinin güncel analizlerini de bulabilirsiniz.