AMarkets Uygulaması

AMarkets Uygulaması

En iyi ticaret uygulaması

uygulamanın derecelendirmeleri

Güncel Brent Petrol Analizi

20 Eylül 2021

Brent ham petrolü varil başına 75 dolar civarında konsolide olmaya devam ediyor. Piyasadaki inisiyatif, Meksika Körfezi’ndeki petrol üretiminin toparlanmasıyla birlikte kademeli olarak satıcılara kayıyor. Emniyet ve Çevre Muhafaza Bürosu’na (BSEE) göre, geçen haftanın sonunda Meksika Körfezi’ndeki petrol üretimi %23.2 azaldı ve bu da günde yaklaşık 422 bin varile denk geliyor. Bir hafta önce, üretim kesintisi %60’ı aştı.

Petrol fiyatlarındaki önceki yükseliş rallisi, Ida Kasırgası’nın ABD’de petrol ürünleri rezervlerindeki azalma eğilimini destekleyen 27 milyon varil üretim kaybına yol açmasından kaynaklanmıştı. Energy Information Administration’a göre, ABD ticari ham petrol stokları geçen hafta 6,4 milyon varil düştü. Rapor ayrıca benzin stoklarının 1,9 milyon varil düştüğünü ve damıtık stoklarının 1,7 milyon varil düştüğünü gösterdi. S&P Global Platts tarafından ankete katılan analistler, benzin stoklarında 2,2 milyon arz azalmasının, özellikle ABD’li üreticilerin önceki faaliyetlerinde devam eden toparlanma ışığında, daha fazla fiyat artışını desteklemeye devam etmesinin muhtemel olmadığını tahmin ediyor.

Cuma günü yayınlanan Baker Hughes verilerine göre, ABD’deki aktif kuyu sayısı geçen hafta 10 adet artarak 411’e yükseldi. Körfez, 16 adet azaldı. Yukarıdakilere bakıldığında, bu hafta petrolün düzeltme dinamikleri daha olası görünüyor.

Brent SellLimit 74,60 TP 72,00 SL 75,40

Analitik incelemeler ve onlar hakkındaki yorumlar yazarların kişisel görüşlerini yansıtır ve yatırım önerisi kapsamında değildir. AMarkets içerik oluşturucu, inceleme materyallerinin kullanılması durumunda olası kayıplardan sorumlu değildir. Hiçbir şekilde içerik oluşturucu, adı geçen herhangi bir kişi, ticaret platformu veya şirket, bu yazıyı veya ilgili herhangi bir içeriği kullanmanın neden olduğu herhangi bir potansiyel kayıp veya zarardan müteselsilen veya müştereken sorumlu değildir. Bu içeriği kullanan herhangi bir kişi, finansal araçlarla yapılan herhangi bir alım satım işleminin karmaşık bir süreç olduğunu ve riskin kendisine ait olarak gerçekleştirileceğini anlamalıdır.

Bu içerik tamamen eğitim amaçlıdır ve üreticinin kişisel fikirlerini aktarır. İlgili içerik, Türkiye’de ikamet eden gerçek veya tüzel kişilere odaklı üretilmemiştir ve reklam, promosyon veya tanıtım niteliğinde değildir. Bu yazıdaki hiçbir içerik, hiçbir şekilde yatırım hizmetleri veya ilgili faaliyetlerin halka açık bir teklifi değildir. Herhangi bir platformda hesap açmaya veya finansal araçlardan herhangi birini kullanarak ticari faaliyet gerçekleştirmeye davet niteliğinde kesinlikle değildir.

Sosyal medyalarımızı takip edin:

Analiz bölümünde, diğer varlıkların ve döviz paritelerinin güncel analizlerini de bulabilirsiniz.