AMarkets Uygulaması

AMarkets Uygulaması

En iyi ticaret uygulaması

uygulamanın derecelendirmeleri

Güçlü Dolar Riskin Artmasını Önler

15 Kasım 2021

EUR/USD: Euro Cuma günü geriledi. Avrupa Merkez Bankası’nın yavaşlayan bir ekonomi zemininde son derece güvercin politika ayarlarını yakın vadede değiştirmesi pek olası görünmediğinden, yatırımcılar tek para biriminin görünümüne karşı giderek daha fazla düşüşe geçti. Dolar karşısında altı para birimi sepetini izleyen dolar endeksi 95’e geriledi. Önümüzdeki günlerde Euro, Euro Bölgesi’ndeki zayıf istatistiklerden, güçlü bir dolardan ve kötüleşen koronavirüs durumundan etkilenecek. Avusturya makamlarının yeniden daha sert tedbirler getirebileceğini hatırlayalım. Destek seviyesi ise 1.1440. Aşağıdaki bir kırılma pariteyi 1.1400’e (psikolojik seviye) götürebilir.


SELL STOP 1.1440/TP 1.14/SL 1.1460

 

GBP/USD: Sterlin, İngiltere’nin Avrupa Birliği ile gerilimi azaltmak ve Kuzey İrlanda ticaret anlaşmazlığına çözüm bulma çabalarını yenilemek istediğini öne süren raporların ardından Cuma günü yükseldi. Sterlin, İngiltere ve Euro bölgesi arasındaki anlaşmazlıkların büyük bir ticaret kesintisini tetikleyebileceği endişeleri arasında bu hafta baskı altındaydı. Geçen yıl AB’den ayrıldığından beri İngiltere, Britanya’nın Kuzey İrlanda eyaleti ile AB üyesi İrlanda arasındaki bazı sınır kontrollerinin başlatılmasını erteledi. Destek seviyesi ise 1.3370’te bulunur. Aşağıdaki bir kırılma pariteyi 1.3300’e götürebilir.


SELL STOP 1.3370/TP 1.33/SL 1.3390

 

USD/CAD: Petrol fiyatlarının düşmesi ve yatırımcıların ABD enflasyonunda hızlanma gösteren verileri değerlendirmeye devam etmesiyle Kanada doları Cuma günü dolar karşısında pek değişmedi. Kanada doları, 6 Ekim’den bu yana en zayıf günlük seviyesini 1.26’da gördükten sonra dolar karşısında neredeyse değişmeden 1.2580’de işlem gördü. Para birimi, %1 kayıpla art arda dördüncü haftalık düşüşünü gösterdi. Direnç seviyesi 1.26’dır. Yukarı yönlü bir kırılma, 1.27’ye doğru büyümeyi tetikleyebilir.


BUY STOP 1.26/TP 1.27/SL 1.2570

Analitik incelemeler ve onlar hakkındaki yorumlar yazarların kişisel görüşlerini yansıtır ve yatırım önerisi kapsamında değildir. AMarkets içerik oluşturucu, inceleme materyallerinin kullanılması durumunda olası kayıplardan sorumlu değildir. Hiçbir şekilde içerik oluşturucu, adı geçen herhangi bir kişi, ticaret platformu veya şirket, bu yazıyı veya ilgili herhangi bir içeriği kullanmanın neden olduğu herhangi bir potansiyel kayıp veya zarardan müteselsilen veya müştereken sorumlu değildir. Bu içeriği kullanan herhangi bir kişi, finansal araçlarla yapılan herhangi bir alım satım işleminin karmaşık bir süreç olduğunu ve riskin kendisine ait olarak gerçekleştirileceğini anlamalıdır.

Bu içerik tamamen eğitim amaçlıdır ve üreticinin kişisel fikirlerini aktarır. İlgili içerik, Türkiye’de ikamet eden gerçek veya tüzel kişilere odaklı üretilmemiştir ve reklam, promosyon veya tanıtım niteliğinde değildir. Bu yazıdaki hiçbir içerik, hiçbir şekilde yatırım hizmetleri veya ilgili faaliyetlerin halka açık bir teklifi değildir. Herhangi bir platformda hesap açmaya veya finansal araçlardan herhangi birini kullanarak ticari faaliyet gerçekleştirmeye davet niteliğinde kesinlikle değildir.

Sosyal medyalarımızı takip edin:

Analiz bölümünde, diğer varlıkların ve döviz paritelerinin güncel analizlerini de bulabilirsiniz.