AMarkets Uygulaması

AMarkets Uygulaması

En iyi ticaret uygulaması

uygulamanın derecelendirmeleri

EUR/USD, AUD/USD ve Brent Analizi

10 Ocak 2022

EUR/USD: Avrupa para birimi baskı altında işlem görmeye devam ediyor. Yayınlanan makroekonomik verilere göre, ÜFE Kasım ayında yıllık bazda %23.7 ile bir ay önce kaydedilen %21.9’u aşarak hızlandı, ancak son ayların ana olumsuz faktörü – artan doğal gaz fiyatları – Euro’nun yükselmesine izin vermiyor. Şiddetli soğuk hava koşulları ve depodaki düşük gaz hacimleri nedeniyle, Avrupa ülkeleri yakında yakıtsız kalabilir ve bu da kışın son aylarında nihai tüketiciler için fiyatlarda önemli bir artış için katalizör olabilir.


BUY STOP 1.1365/TP 1.1430/SL 1.1300

 

AUD/USD: Geçen hafta AUD/USD çifti bazı pozisyonlarını kaybetti. Avustralya para birimi, zayıf makroekonomik veriler ve ülkedeki kötüleşen epidemiyolojik durum nedeniyle baskı altında. Avustralya’nın hizmetler sektöründeki ticari faaliyet endeksi 55.7’den 55.1 puana geriledi. Sektördeki büyüme genel olarak devam ediyor, ancak işletmeler yeni Omicron türünün neden olduğu koronavirüs pandemisini kontrol altına almak için yeni karantina önlemlerinden korktuğundan yavaşlıyor ve bu korkular sağlam temellere dayanıyor. Victoria’daki yetkililer, lokanta ve restoranları ziyaret edebilecek vatandaşların sayısını şimdiden kısıtladı, önlemler muhtemelen bitmedi ve bu yönde daha fazla önlem alıncak ki bu da hizmet sektörü ve perakende satışlar üzerinde ciddi baskı yaratacaktır.


SELL STOP 0.7170/TP 0.7138/SL 0.7200

 

Brent: Brent ham petrolü, yatırımcıların Kazakistan’dan gelen yakıt arzının kesintiye uğramasıyla ilgili endişeleri arasında yükselmeye devam ediyor. Ülkedeki durum gerginliğini koruyor. Petrol üreten bir bölge olan Mangistau bölgesi sakinleri, ciddi kamu düzeni ihlallerine dönüşen sıvılaştırılmış gaz fiyatlarındaki artışa karşı barışçıl mitingler için sokağa çıktı. Uzmanlar, bunun şu anda ülkede günde 1.6 milyon varil olan “siyah altın” üretimini engelleyebileceğinden korkuyorlar. Boru hattının şu anda onarılmakta olduğu Libya’da “siyah altın” üretiminin ayarlanması bekleniyor (üretim günde 200 bin ila 500 bin varile düşürülebilir). Ulusal Enerji Ajansı tarafından bildirilen ABD ticari ham petrol stoklarında 2.144 milyon varil azalma da dikkat çekiyor.


BUY STOP 83.00/TP 86.00/SL 81.20