AMarkets Uygulaması

AMarkets Uygulaması

En iyi ticaret uygulaması

uygulamanın derecelendirmeleri

EUR/USD, GBP/USD ve XAU/USD Analizi

17 Ocak 2022

EUR/USD: Yılın başından bu yana ABD Hazineleri, Alman emsallerinden açıkça daha iyi performans gösterdi. Bu, daha zayıf bir EUR/USD çifti için bir reçete olabilir, ancak son zamanlarda durum böyle değil. Aslında, ABD doları son zamanlarda yerel tahvil getirilerinden ayrışıyor. Bunun nedeni, yatırımcıların zaten Fed’in faiz artırımı bahislerinin önünde olmaları olabilir. Ayrıca, TÜFE endeksinin 40 yılın en yüksek seviyesine ulaştığını gösteren enflasyon raporunun yayınlanmasının ardından ABD doları genel olarak geriledi. Bu nedenle, avronun daha agresif bir ECB yerine şahin bir Fed tarafından yapılan piyasa yeniden fiyatlandırmasından fayda sağlaması daha olası görünüyor.


BUY LIMIT 1.13940/TP 1.14415/SL 1.13780

 

GBP/USD: İngiliz sterlini Ocak ortasında 1.37 doların üzerinde tutunarak Ekim sonundan bu yana en güçlü seviyesine ulaştı. Sterlin, Kasım ayındaki güçlü GSYİH verileri, İngiltere Merkez Bankası’nın enflasyonla mücadele için Şubat ayında faiz oranlarını artıracağı beklentileri ve Omicron seçeneğinin ekonomi üzerindeki olumsuz etkisine ilişkin endişelerin hafifletmesiyle desteklendi. İngiliz politika yapıcılar, Aralık ayında banka faizini rekor düşük seviyeden artırarak yatırımcıları şaşırttı ve piyasalar bu yıl dört artışa kadar tahmin ediyor. Başka yerlerde, Başbakan Boris Johnson Mayıs 2020 karantinası sırasında personel içkilerine katıldığını kabul ettikten sonra partisinin bazı üyelerinden istifa çağrılarıyla karşı karşıya kaldığından, artan siyasi belirsizlik sterline zarar verebilir.


SELL LIMIT 1.36945/TP 1.36250/SL 1.37200

 

XAU/USD: Altın, Pazartesi günü Asya seansı sırasında üç günlük düşüş eğiliminin bir parçası olarak gün içi kayıplarını kesti. Bu arada fiyatlar, koronavirüs korkuları ve Fed’in faiz artırımı beklentileri arasında bozulan piyasa duyarlılığına tepki veriyor. Faiz artırımına ilişkin endişeler, Cuma günkü San Francisco Fed Başkanı Mary Daly ve New York Fed Başkanı John Williams’ın açıklamalarının ardından yoğunlaştı. ABD’den gelen önemli verilerin eksikliği, Çin’in GSYİH’sini ve diğer önemli rakamları hemen yönlendirme için ön plana çıkarıyor. Her şeyden önce, viral güncellemeler ve Fed’in faiz artırımına ilişkin endişeler kritik olacak.


SELL LIMIT 1820.40/TP 1815.80/SL 1822.40


Analitik incelemeler ve onlar hakkındaki yorumlar yazarların kişisel görüşlerini yansıtır ve yatırım önerisi kapsamında değildir. AMarkets içerik oluşturucu, inceleme materyallerinin kullanılması durumunda olası kayıplardan sorumlu değildir. Hiçbir şekilde içerik oluşturucu, adı geçen herhangi bir kişi, ticaret platformu veya şirket, bu yazıyı veya ilgili herhangi bir içeriği kullanmanın neden olduğu herhangi bir potansiyel kayıp veya zarardan müteselsilen veya müştereken sorumlu değildir. Bu içeriği kullanan herhangi bir kişi, finansal araçlarla yapılan herhangi bir alım satım işleminin karmaşık bir süreç olduğunu ve riskin kendisine ait olarak gerçekleştirileceğini anlamalıdır.

Bu içerik tamamen eğitim amaçlıdır ve üreticinin kişisel fikirlerini aktarır. İlgili içerik, Türkiye’de ikamet eden gerçek veya tüzel kişilere odaklı üretilmemiştir ve reklam, promosyon veya tanıtım niteliğinde değildir. Bu yazıdaki hiçbir içerik, hiçbir şekilde yatırım hizmetleri veya ilgili faaliyetlerin halka açık bir teklifi değildir. Herhangi bir platformda hesap açmaya veya finansal araçlardan herhangi birini kullanarak ticari faaliyet gerçekleştirmeye davet niteliğinde kesinlikle değildir.

Sosyal medyalarımızı takip edin:

Analiz bölümünde, diğer varlıkların ve döviz paritelerinin güncel analizlerini de bulabilirsiniz.