AMarkets Uygulaması

AMarkets Uygulaması

En iyi ticaret uygulaması

uygulamanın derecelendirmeleri

EUR/USD, NZD/USD ve S&P500 Analizi

10 Kasım 2021

EUR/USD: Avrupa para birimi salı günü ABD doları karşısında biraz yükseldi. Almanya’nın dünkü rakamlarına göre Almanya’da yatırımcı duyarlılığı gelecek yılın başında fiyat baskılarının hafifleyeceği ve Avrupa’nın en büyük ekonomisinde büyümenin hızlanacağı beklentileriyle Kasım ayında yükseldi. Euro Bölgesi duyarlılık göstergesi de iyileşti. Bu arada Avrupalı ve ABD’li politika yapıcılar konuşmalar yaptılar. Düşük Avrupa Merkez Bankası faiz oranları, kredi hacimlerini artırmaktan çok banka marjlarına zarar veriyor. Bu noktada AMB bekle-gör politikasını sürdürüyor. Bugün Almanya Ekim Tüketici Fiyatı ve Uyumlaştırılmış Endekslerini yayınlıyor. ABD ayrıca geçen hafta Ekim TÜFE rakamlarını ve İlk İşsizlik Başvurularını açıklayacak. Yerel direnç seviyesi 1.1615’te görülebilir. Yukarı yönlü bir kırılma, yükseliş 1.1665’e kadar tetikleyebilir.


BUY 1.1620/TP 1.1665/SL 1.1605

 

NZD/USD: Yeni Zelanda doları dün ABD dolara karşı düştü. Kiwi’nin zayıflığı Ekim ayında Yeni Zelanda’da tüketici harcamalarında sağlam bir toparlanma gösteren verilere rağmen düştü. Üçüncü çeyrek Yeni Zelanda karantinalarının etkisi dördüncü çeyrekte azalıyor. Ekim Elektronik Kart Perakende Satışları arttı, bu da perakende satışların ülke genelinde karantinaların ilk kez yürürlüğe girdiği Ağustos ayında görülen yaklaşık %20’lik düşüşün yaklaşık yarısını geri kazandığı anlamına geliyor. Döviz piyasaları Çarşamba günün ABD Tüketici Fiyat Enflasyonu raporunun Ekim ayı olabileceği taze makro katalizörleri bekleyen piyasa katılımcıları nedeniyle şu anda son aralıklarda işlem görüyor. Yerel destek seviyesi 0.7105’te görülebilir. Aşağıdaki bir kırılma pariteyi 0.7050’ye düşürebilir.


SELL 0.7098/TP 0.7050/SL 0.7114

 

S&P500: ABD Endeksleri Salı günü düşüşle kapanarak kar elde etme ve artan enflasyon endişeleri nedeniyle çok günlü ardışık rekor kapanış rallisini sonlandırdı. Çalışma Bakanlığı’nın üretici fiyatları raporu devam eden mal ve işgücü arzı zorluklarının fiyat artışını ABD Merkez Bankası’nın yıllık ortalama %2 enflasyon hedefinin ötesine göndermesi nedeniyle enflasyonun ısınmaya devam ettiğini gösterdi. S&P 500’ün 11 ana sektöründen beşi seansı düşüşle sonlandırdı. Kamu hizmetleri kazananları yönlendirdi. S&P 500’deki şirketlerin 445’inin bildirdiği üçüncü çeyrek kazanç sezonunun bitiş çizgisi ufukta görünüyor. Bunların %81’i piyasa beklentilerini aştı.


BUY $4700/TP $4750/SL $4683

Analitik incelemeler ve onlar hakkındaki yorumlar yazarların kişisel görüşlerini yansıtır ve yatırım önerisi kapsamında değildir. AMarkets içerik oluşturucu, inceleme materyallerinin kullanılması durumunda olası kayıplardan sorumlu değildir. Hiçbir şekilde içerik oluşturucu, adı geçen herhangi bir kişi, ticaret platformu veya şirket, bu yazıyı veya ilgili herhangi bir içeriği kullanmanın neden olduğu herhangi bir potansiyel kayıp veya zarardan müteselsilen veya müştereken sorumlu değildir. Bu içeriği kullanan herhangi bir kişi, finansal araçlarla yapılan herhangi bir alım satım işleminin karmaşık bir süreç olduğunu ve riskin kendisine ait olarak gerçekleştirileceğini anlamalıdır.

Bu içerik tamamen eğitim amaçlıdır ve üreticinin kişisel fikirlerini aktarır. İlgili içerik, Türkiye’de ikamet eden gerçek veya tüzel kişilere odaklı üretilmemiştir ve reklam, promosyon veya tanıtım niteliğinde değildir. Bu yazıdaki hiçbir içerik, hiçbir şekilde yatırım hizmetleri veya ilgili faaliyetlerin halka açık bir teklifi değildir. Herhangi bir platformda hesap açmaya veya finansal araçlardan herhangi birini kullanarak ticari faaliyet gerçekleştirmeye davet niteliğinde kesinlikle değildir.

Sosyal medyalarımızı takip edin:

Analiz bölümünde, diğer varlıkların ve döviz paritelerinin güncel analizlerini de bulabilirsiniz.