AMarkets Uygulaması

AMarkets Uygulaması

En iyi ticaret uygulaması

uygulamanın derecelendirmeleri

GBP/USD, AUD/USD ve BRENT Analizi

15 Aralık 2021

GBP/USD: İngiliz para birimi ABD doları karşısında zayıflıyor. Cuma günü yayınlanan İngiliz GSYİH verileri durgun yükseliş gösterdi. İngiliz ekonomisi Ekim’de beklenen %0.4 yerine %0.1 yükseldi. Buna göre, genel ekonomik yükselme pandemi öncesi seviyelerin %0.5 altında kalıyor. Hizmet sektörü büyüdü, ancak ekonominin diğer sektörleri daraldı. İngiltere ekonomisi, yeni karantina kısıtlamalarının olumsuz etkilerinin hala hissedilmesiyle önemli ölçüde yavaşladı. Geçen hafta Çarşamba günü hükümet, vatandaşların mümkünse evden çalışacağı, maskelerin kapalı odalarda kullanılacağı ve aşısız vatandaşların halka açık yerlere girmesine izin verilmeyeceği sözde bir “B planı” başlattı. Tüm bu olumsuz arka plan İngiltere Merkez Bankası’nı düzenleyicinin Aralık toplantısında zaten beklenen faiz artırımını ertelemeye zorlayabilir.


BUY STOP 1.32750/TP 1.33720/SL 1.32390

 

AUD/USD: Avustralya para birimi ABD doları karşısında karışık dinamikler gösteriyor. Önemli ekonomik yayınların yokluğunda, AUD, ticareti teknik faktörlerden etkilenmeye devam ediyor. Yatırımcılar yakında ülkedeki epidemiyolojik durumu izleyecek ve bu hafta Kasım ayı işgücü piyasası verilerini bekleyecek. Omicron varyantının devam eden yayılması, yetkilileri ek karantina kısıtlamaları uygulamaya zorlayabilir ve bu da Avustralya ekonomisini vurabilir. Kasım ayında pozitif istihdam ve işsizlik verilerinin açıklanması, Avustralya Merkez Bankası’na faiz oranlarını yükseltmek için başka bir argüman vererek yatırımcı iyimserliğini yeniden alevlendirebilir.


BUY STOP 0.71860/TP 0.72850/SL 0.71450

 

BRENT: Petrol fiyatları yeniden yükseliyor. Petrol fiyatları, şimdiye kadar yeni Omicron dalgasının ciddi sonuçlarına inanmayı bırakan yatırımcıların iyimserliğiyle yükseliyor. Başlıca OPEC oyuncuları da olumlu bir ruh halinde. Geçen hafta Cuma günü, Rusya Başbakan Yardımcısı Alexander Novak, kartel ve müttefiklerinin petrol arzını kademeli olarak yenilemeye devam edeceklerini ve her ay günde 400 bin varil ilave “kara altın” getireceğini söyledi. Bu açıklama OPEC’in mevcut ekonomik duruma olan güvenini yansıtıyor. Bu nedenle ittifakın mevcut anlaşmasına bağlı kalması ve petrol üretimini artırmaya muhtemelen devam edecek.


BUY STOP 76.70/TP 81.00/SL 75.40


Analitik incelemeler ve onlar hakkındaki yorumlar yazarların kişisel görüşlerini yansıtır ve yatırım önerisi kapsamında değildir. AMarkets içerik oluşturucu, inceleme materyallerinin kullanılması durumunda olası kayıplardan sorumlu değildir. Hiçbir şekilde içerik oluşturucu, adı geçen herhangi bir kişi, ticaret platformu veya şirket, bu yazıyı veya ilgili herhangi bir içeriği kullanmanın neden olduğu herhangi bir potansiyel kayıp veya zarardan müteselsilen veya müştereken sorumlu değildir. Bu içeriği kullanan herhangi bir kişi, finansal araçlarla yapılan herhangi bir alım satım işleminin karmaşık bir süreç olduğunu ve riskin kendisine ait olarak gerçekleştirileceğini anlamalıdır.

Bu içerik tamamen eğitim amaçlıdır ve üreticinin kişisel fikirlerini aktarır. İlgili içerik, Türkiye’de ikamet eden gerçek veya tüzel kişilere odaklı üretilmemiştir ve reklam, promosyon veya tanıtım niteliğinde değildir. Bu yazıdaki hiçbir içerik, hiçbir şekilde yatırım hizmetleri veya ilgili faaliyetlerin halka açık bir teklifi değildir. Herhangi bir platformda hesap açmaya veya finansal araçlardan herhangi birini kullanarak ticari faaliyet gerçekleştirmeye davet niteliğinde kesinlikle değildir.

Sosyal medyalarımızı takip edin:

Analiz bölümünde, diğer varlıkların ve döviz paritelerinin güncel analizlerini de bulabilirsiniz.