AMarkets Uygulaması

AMarkets Uygulaması

En iyi ticaret uygulaması

uygulamanın derecelendirmeleri

GBP/USD, USD/JPY ve BRENT Analizi

15 Aralık 2021

GBP/USD: İngiliz para birimi bugün ABD doları karşısında zayıf dinamik gösteriyor. Cuma günü, İngiltere hizmet sektöründeki ticari faaliyet endeksine ilişkin Kasım ayı verileri, 59.1’den 58.5 puana gerildi. Bununla birlikte, gösterge oldukça yüksek bir seviyede kalmaktadır. Genel olarak, hizmet sektöründeki ticari faaliyetlerin büyümesi, enflasyondaki ciddi bir ivmenin yanı sıra, yeni bir koronavirüs dalgası korkuları ve kademeli olarak iyileşen turizm ve eğlence sektörler üzerinde son derece olumsuz bir etkisi olacak ek karantina kısıtlamaları ile sınırlıdır. İngiltere Merkez Bankası Yönetim Kurulu Üyesi Michael Saunders’ın yorumlarını da dikkate almakta fayda var. Mevcut para politikasını ayarlamaya karar vermeden önce, yeni Omicron varyantının vatandaşların sağlığı ve ekonomi üzerindeki etkisi hakkında ek bilgiye sahip olmanın gerekli olduğunu düşündüğünü açıkladı. Ancak Saunders, oranları mevcut seviyelerde tutmak işgücü piyasasındaki durumu karmaşıklaştırdığı ve enflasyona katkıda bulunduğu için düzenleyicinin bir karar vermekte tereddüt etme fırsatı olmadığı konusunda uyardı.


SELL LIMIT 1.3255/TP 1.3167/SL 1.3280

 

USD/JPY: Japon para birimi ABD doları karşısında karışık bir performans gösteriyor. Cuma günü, Japonya’nın hizmetler PMI Kasım ayı için yayınlandı. Veriler, 2019’dan bu yana en yüksek seviye olan 50,7’den 53,0 puana büyüme gösterdi. Ayrıca, bugün hükümetinin yakında tedarik zincirlerini ve temel altyapıyı geliştirmeye yönelik yeni yasalar geliştireceğini söyleyen Başbakan Fumio Kishida’nın ifadesine de dikkat etmenizi tavsiye ediyoruz. Yasalar, Japon sanayi sektörünün sorunlarının çözülmesine ve ekonomik toparlanmanın hızlandırılmasına yardımcı olabilirler. En yakın direnç seviyesi 113.49’da bulunabilir. Bundan bir toparlanma, yine 112.600 seviyesine bir düşüş anlamına gelebilir.


SELL LIMIT 113.49/TP 112.600/SL 113.770

 

BRENT: Petrol fiyatı, üyelerin piyasaya aylık ilave 400 bin varil petrol getirme yönündeki mevcut plana uymaya devam etmeyi kabul ettiği OPEC + toplantısının zeminine karşı yükseliş eğilimi gösteriyor. Son açıklamada ayrıca, kartel ve müttefiklerinin, piyasa koşullarının daha da kötüye gitmesi durumunda politikalarında derhal ayarlamalar yapmaya hazır oldukları belirtildi. Güney Afrikalı bilim adamlarının mevcut aşıların hala yeni mutasyona karşı koruma sağlayabileceğini ve rapor edilen vakaların çoğunun hafif olduğunu söylemesinin ardından, enerji fiyatlarındaki artış, yeni omikron koronavirüsün yayılması üzerindeki gerilimlerin bir miktar gevşemesiyle destekleniyor.


BUY LIMIT 69.70/TP 74.00/SL 68.50

Analitik incelemeler ve onlar hakkındaki yorumlar yazarların kişisel görüşlerini yansıtır ve yatırım önerisi kapsamında değildir. AMarkets içerik oluşturucu, inceleme materyallerinin kullanılması durumunda olası kayıplardan sorumlu değildir. Hiçbir şekilde içerik oluşturucu, adı geçen herhangi bir kişi, ticaret platformu veya şirket, bu yazıyı veya ilgili herhangi bir içeriği kullanmanın neden olduğu herhangi bir potansiyel kayıp veya zarardan müteselsilen veya müştereken sorumlu değildir. Bu içeriği kullanan herhangi bir kişi, finansal araçlarla yapılan herhangi bir alım satım işleminin karmaşık bir süreç olduğunu ve riskin kendisine ait olarak gerçekleştirileceğini anlamalıdır.

Bu içerik tamamen eğitim amaçlıdır ve üreticinin kişisel fikirlerini aktarır. İlgili içerik, Türkiye’de ikamet eden gerçek veya tüzel kişilere odaklı üretilmemiştir ve reklam, promosyon veya tanıtım niteliğinde değildir. Bu yazıdaki hiçbir içerik, hiçbir şekilde yatırım hizmetleri veya ilgili faaliyetlerin halka açık bir teklifi değildir. Herhangi bir platformda hesap açmaya veya finansal araçlardan herhangi birini kullanarak ticari faaliyet gerçekleştirmeye davet niteliğinde kesinlikle değildir.

Sosyal medyalarımızı takip edin:

Analiz bölümünde, diğer varlıkların ve döviz paritelerinin güncel analizlerini de bulabilirsiniz.