AMarkets Uygulaması

AMarkets Uygulaması

En iyi ticaret uygulaması

uygulamanın derecelendirmeleri

USD/CAD, USD/JPY ve Brent Analizi

22 Kasım 2021

USD/CAD: Döviz piyasaları, Avrupa’da artan COVID-19 enfeksiyonları nedeniyle Cuma günü neredeyse tüm çiftlerde ABD doları satın aldı. Bu da USD/CAD dahil olmak üzere daha riskli para birimlerinde düşüşü tetikledi. Kıtada artan Covid vakaları ve hastaneye yatışlar, birkaç ülkeyi geçen yıl ilk pandemi müdahale politikalarına geri dönmeye teşvik etti. Kanada’nın ana ihracat ürünlerinden biri olan petrol fiyatları Cuma günü keskin bir düşüşle varil başına 78$’a düştü ve bu da paritenin fiyatı üzerinde ek baskı oluşturdu. Kanada verileri beklenenden daha iyiydi. Eylül Perakende Satışları düştü ancak piyasa beklentilerinden daha iyiydi, Kanada Merkez Bankası’nın Çekirdek TÜFE ise yıllık bazda %3.8 arttı. Yerel destek seviyesi 1.2620’ye gelebilir. Fiyat bu seviyeye dönerse, 1.2686’ya doğru daha fazla büyümenin tetikleyicisi olarak kabul edilebilir.


BUY LIMIT 1.2620/TP 1.2686/SL 1.2598

 

USD/JPY: ABD dolarının genel gücüne rağmen, Cuma günü USD/JPY çifti düştü. Güvenli liman olarak kabul edilen Japon Yeni Avusturya’nın sokağa çıkma yasağı duyurusundan sonra güçlendi. Avusturya, karantinaya ek olarak, 1 Şubat’tan itibaren tüm vatandaşlarının COVID-19’a karşı aşılanmasını gerektireceğini açıkladı. Almanya sağlık bakanı ise, karantina kısıtlamalarının yeniden uygulanabileceği konusunda uyardı. Yerel direnç seviyesi 114.30’da görülebilir. Parite bu seviyeye ulaşır ve toparlanırsa, 113.50’ye doğru bir düşüşü daha tetikleyebilir.


SELL STOP 114.20/TP 113.50/SL 114.43

 

BRENT: Petrol fiyatları, Avrupa’da ekonomik toparlanmayı yavaşlatmakla tehdit eden artan COVID-19 vakaları nedeniyle Cuma günü yaklaşık %3 düşerek varil başına 80 doların altına düştü. Yatırımcılar büyük ekonomilerin fiyatları düşürmek için ham rezervlerinin potansiyel olarak serbest bırakılmasını tarttı. Beyaz Saray Cuma günü OPEC üretici grubuna yeterli küresel arzı sürdürmesi için tekrar baskı yaptı. Japonya Başbakanı Cumartesi günü, ABD’nin acil durum stoklarından petrolü serbest bırakma talebinin ardından yükselen petrol fiyatlarına karşı yardım etmeye hazır olduğunun sinyalini verdi. Bu arada, OPEC ve müttefikleri, Temmuz ayından bu yana her ay kademeli olarak üretim kotaları günde 400 yüz varil artırdı. Düzenli artışların 2022’nin sonlarına kadar sürmesi planlanıyor, ancak bakanlar her ay piyasa tahminlerini gözden geçirmek ve gerekirse hacimleri ayarlamak için toplanmaya devam edecekler. Yerel destek seviyesi 76.90 dolarda görülebilir. Aşağıda bir kırılma, pariteyi 75.50$’lık bir hedefe götürebilir.


SELL $76.80/TP $75.50/SL $77.25


Analitik incelemeler ve onlar hakkındaki yorumlar yazarların kişisel görüşlerini yansıtır ve yatırım önerisi kapsamında değildir. AMarkets içerik oluşturucu, inceleme materyallerinin kullanılması durumunda olası kayıplardan sorumlu değildir. Hiçbir şekilde içerik oluşturucu, adı geçen herhangi bir kişi, ticaret platformu veya şirket, bu yazıyı veya ilgili herhangi bir içeriği kullanmanın neden olduğu herhangi bir potansiyel kayıp veya zarardan müteselsilen veya müştereken sorumlu değildir. Bu içeriği kullanan herhangi bir kişi, finansal araçlarla yapılan herhangi bir alım satım işleminin karmaşık bir süreç olduğunu ve riskin kendisine ait olarak gerçekleştirileceğini anlamalıdır.

Bu içerik tamamen eğitim amaçlıdır ve üreticinin kişisel fikirlerini aktarır. İlgili içerik, Türkiye’de ikamet eden gerçek veya tüzel kişilere odaklı üretilmemiştir ve reklam, promosyon veya tanıtım niteliğinde değildir. Bu yazıdaki hiçbir içerik, hiçbir şekilde yatırım hizmetleri veya ilgili faaliyetlerin halka açık bir teklifi değildir. Herhangi bir platformda hesap açmaya veya finansal araçlardan herhangi birini kullanarak ticari faaliyet gerçekleştirmeye davet niteliğinde kesinlikle değildir.

Sosyal medyalarımızı takip edin:

Analiz bölümünde, diğer varlıkların ve döviz paritelerinin güncel analizlerini de bulabilirsiniz.