AMarkets Uygulaması

AMarkets Uygulaması

En iyi ticaret uygulaması

uygulamanın derecelendirmeleri

USD/JPY, GBP/USD ve Nasdaq100 Analizi

27 Aralık 2021

USD/JPY: ABD doları Cuma günü yen karşısında hafif düşüş gösterdi. Avrupa ve ABD’de Noel tatili nedeniyle piyasalar kapalı. Dün gece Japonya, piyasa beklentilerinden daha iyi gelen Ekim Perakende Ticaret verilerini yayınladı. Büyük Perakendeci Satış verileri de yükselerek ay boyunca olumlu bir dinamik gösterdi. Japon verilerine ek olarak, Japonya Merkez Bankası’nın son Görüş Özeti de yayınlandı. Japonya Merkez Bankası politika yapıcıları, ülkenin deflasyon riskine karşı savunmasız kaldığını görüşlerini değiştirmeye zorlayabilecek son zamanlarda artan enflasyonist baskıları tartıştı. Yıl sonu tatilleri nedeniyle büyük yatırımcıların işlem yapmaması paritenin hareketlerini kısıtlıyor gibi görünüyor. Yerel direnç seviyesi 114.60’ta görülebilir. Yukarı yönlü bir kırılma, büyümeyi 115.35’e kadar tetikleyebilir.


BUY 114.60/TP 115.35/SL 114.35

 

GBP/USD: Pound sterlin Cuma günü ABD doları karşısında düşüşe geçti, ancak tatil nedeniyle kısalan ticaret seansı nedeniyle hâlâ aylık en yüksek seviye civarında sallanıyor. Birleşik Krallık’taki covid enfeksiyonları rekoru yeniliyor. İngiliz politika yapıcılar, daha sert aktivite kısıtlamaları için uzmanların tavsiyelerini dikkate almaya zorlanıyor. Piyasa katılımcıları, İngiltere için daha fazla kısıtlama getirilmesi gerekip gerekmediğine karar vermek için Başbakan Boris Johnson ve Kabinesinin en son verileri ve uzmanların tavsiyelerini bugün incelemesini bekliyor. Galler, İskoçya ve Kuzey İrlanda gibi komşu ülkelerin Pazar gününden itibaren yeni virüs karantina önlemleri aldığını belirtmekte fayda var. Yerel direnç seviyesi 1.3430’da görülebilir. Parite bu seviyeye ulaşır ve oradan toparlanırsa, 1.3340’a doğru bir düşüşü daha tetikleyebilir.


SELL LIMIT 1.3430/TP 1.3340/SL 1.3460

 

Nasdaq100: ABD borsası Noel nedeniyle Cuma günü kapalıydı. Bununla birlikte, geçen hafta endeks sağlam bir büyüme göstererek rekor seviyelere yakın kapandı. Omicron’un yayılması, hisse senetleri için güçlü bir yıl olan 2021’in son ayının büyük bölümünde piyasa oynaklığının artmasına yardımcı oldu. Aşı üreticileri AstraZeneca ve Novavax, aşılarının Omicron’a karşı korunduğunu söyledi. İngiltere verileri, Delta varyantından orantılı olarak daha az hastane vakasına neden olabileceğini öne sürdü. Yılın son bölümüne çok fazla olumsuz piyasa hissi geldi ve yatırımcılar muhtemelen COVID çevresindeki sağlık hizmeti inovasyonunda oldukça güçlü ekonomik büyüme ve oldukça olumlu olaylar görmeye devam ediyor. Bu, yatırımcıların yılı kapatırken sermaye ayırmaya çalışmasına neden olur.


BUY $16430/TP $16735/SL $16328


Analitik incelemeler ve onlar hakkındaki yorumlar yazarların kişisel görüşlerini yansıtır ve yatırım önerisi kapsamında değildir. AMarkets içerik oluşturucu, inceleme materyallerinin kullanılması durumunda olası kayıplardan sorumlu değildir. Hiçbir şekilde içerik oluşturucu, adı geçen herhangi bir kişi, ticaret platformu veya şirket, bu yazıyı veya ilgili herhangi bir içeriği kullanmanın neden olduğu herhangi bir potansiyel kayıp veya zarardan müteselsilen veya müştereken sorumlu değildir. Bu içeriği kullanan herhangi bir kişi, finansal araçlarla yapılan herhangi bir alım satım işleminin karmaşık bir süreç olduğunu ve riskin kendisine ait olarak gerçekleştirileceğini anlamalıdır.

Bu içerik tamamen eğitim amaçlıdır ve üreticinin kişisel fikirlerini aktarır. İlgili içerik, Türkiye’de ikamet eden gerçek veya tüzel kişilere odaklı üretilmemiştir ve reklam, promosyon veya tanıtım niteliğinde değildir. Bu yazıdaki hiçbir içerik, hiçbir şekilde yatırım hizmetleri veya ilgili faaliyetlerin halka açık bir teklifi değildir. Herhangi bir platformda hesap açmaya veya finansal araçlardan herhangi birini kullanarak ticari faaliyet gerçekleştirmeye davet niteliğinde kesinlikle değildir.

Sosyal medyalarımızı takip edin:

Analiz bölümünde, diğer varlıkların ve döviz paritelerinin güncel analizlerini de bulabilirsiniz.