AMarkets Uygulaması

AMarkets Uygulaması

En iyi ticaret uygulaması

uygulamanın derecelendirmeleri

USD/CAD fiyatlarında son durum! Satıcılara harika bir fırsat!

15 Aralık 2021

Kanada doları, Perşembe günkü Asya seansı sırasında ABD doları karşısında kazançlar göstererek 1.2655’ten işlem görüyor. USD/CAD paritesi Çarşamba günü 19 Kasım’dan bu yana en düşük seviyesini test ettikten sonra alıcılar bir önceki günün yükseliş ivmesini sürdürmeye çalışıyor.

Piyasa katılımcıları, Kanada Merkez Bankası’nın dünkü toplantısının sonuçlarını geri kazanmaya devam ediyor. Özellikle Merkez Bankası, kilit faiz oranını en düşük seviyesi olan %0.25’te tuttu. Bankanın Ekim ayı sonlarında yayımlanan en son tahmini, kilit oranın 2022’nin ikinci veya üçüncü çeyreğine kadar bu seviyede kalacağını belirtti. Kanada Merkez Bankası liderlerine göre, bu zamana kadar pandeminin sonuçları etkisiz hale getirilecek ve enflasyon hedeflenen %2 seviyesine geri dönecek. Düzenleyici, yakın zamanda yayımlanan verilerin ekonomideki toparlanma ivmesinin devam ettiğini gösterdiğini de kaydetti. Bununla birlikte, Kanada Merkez Bankası, omikron türünün ekonomik büyüme üzerindeki potansiyel etkisine ilişkin endişelerini dile getirdi ve Batı Kanada’da ulaşım altyapısına zarar veren son selin başka bir ekonomik gerilemeyi tetikleyebileceği konusunda uyardı.

Çoğu piyasa katılımcısı, Kanada Merkez Bankası’nın uzun süre kenarda kalmayacağına ve ayrıca dünyanın tüm merkez bankalarının zaten yer aldığı sert para politikasına katılacağına inanıyor. O zamana kadar Kanada doları petrol fiyatlarındaki artışla desteklenecek. En son petrol dinamikleri, petrol yatırımcıların, küresel ekonomi üzerindeki etkisinin önceden tahmin edildiği kadar şiddetli olmayacağını umarak, yeni koronavirüs türünden talep etme risklerini görmezden gelmeye devam ettiğini açıkça gösteriyor. Pfizer/BioNTech’in aşılarının etkinliğine ilişkin haberlere ek destek sağladı. Şirket, aşılarının üç bileşenli bir kursunun bir laboratuvar testinde omikron varyantını başarıyla nötralize ettiğini ve gerekirse güncellenmiş aşıyı Mart 2022’de tedarik edebileceklerini söyledi. Yukarıdakiler göz önüne alındığında, petrol fiyatlarındaki devam eden büyümeyle birlikte piyasada devam eden iyimser hava, Kanada dolarının 1.25’e kadar güçlenmesini sağlayabilir.

USD/CAD SellStop 1.2650 TP 1.25 SL 1.27

Analitik incelemeler ve onlar hakkındaki yorumlar yazarların kişisel görüşlerini yansıtır ve yatırım önerisi kapsamında değildir. AMarkets içerik oluşturucu, inceleme materyallerinin kullanılması durumunda olası kayıplardan sorumlu değildir. Hiçbir şekilde içerik oluşturucu, adı geçen herhangi bir kişi, ticaret platformu veya şirket, bu yazıyı veya ilgili herhangi bir içeriği kullanmanın neden olduğu herhangi bir potansiyel kayıp veya zarardan müteselsilen veya müştereken sorumlu değildir. Bu içeriği kullanan herhangi bir kişi, finansal araçlarla yapılan herhangi bir alım satım işleminin karmaşık bir süreç olduğunu ve riskin kendisine ait olarak gerçekleştirileceğini anlamalıdır.

Bu içerik tamamen eğitim amaçlıdır ve üreticinin kişisel fikirlerini aktarır. İlgili içerik, Türkiye’de ikamet eden gerçek veya tüzel kişilere odaklı üretilmemiştir ve reklam, promosyon veya tanıtım niteliğinde değildir. Bu yazıdaki hiçbir içerik, hiçbir şekilde yatırım hizmetleri veya ilgili faaliyetlerin halka açık bir teklifi değildir. Herhangi bir platformda hesap açmaya veya finansal araçlardan herhangi birini kullanarak ticari faaliyet gerçekleştirmeye davet niteliğinde kesinlikle değildir.

Sosyal medyalarımızı takip edin:

Analiz bölümünde, diğer varlıkların ve döviz paritelerinin güncel analizlerini de bulabilirsiniz.