AMarkets Uygulaması

AMarkets Uygulaması

En iyi ticaret uygulaması

uygulamanın derecelendirmeleri

AB zirvesi başarısız oldu. Euro aşağı yönlü!

07 Mart 2022

Bu hafta EURUSD çiftinin dinamiklerine dikkat etmenizi öneririz. Pazartesi günü Avrupa para birimi 750 milyar dolarlık bir AB yardım fonu üzerinde yapılacak bir anlaşmanın beklentileri üzerine dolar karşısında 1,1450’nin üzerinde toparlandı, ancak yukarı doğru dinamiklerin daha da gelişmesi takip etmedi, çünkü AB liderlerinin müzakereleri çıkmaza girdi.

Avrupa ekonomisini koronavirüs pandemisinin tetiklediği derin bir durgunluktan kurtarmak için tasarlanan üç günlük tartışmaların ardından, AB liderleri toparlanma fonunun artırması, bağış miktarı ve bazı ek şartlar ve koşullar konusunda aynı fikirde değiller. AB liderlerinin beş aydaki ilk yüz yüze toplantının Cuma sabahı, Cumartesi akşamına kadar katılımcıların 1 trilyon Euro’dan fazla çok yıllı bir bütçe üzerinde ve Brüksel’e göre 750 milyar Euro’luk bir kurtarma planı üzerinde anlaşacaklarını umarak başladıklarını hatırlayın . Bu plan, İtalya, İspanya ve Yunanistan gibi koronavirüs tarafından en çok etkilenen ülkelerin yüksek kamu borçlarını artırmadan desteklemeyi içeriyordu.

Tartışma sırasında katılımcılar iki kutba ayrıldı, birincisi Hollanda liderliğinde hibelerin miktarında bir azalmayı savunan ve ikincisi Fransa, Almanya ve korona virüsten en çok zarar gören güney ülkeleri de dahil olmak üzere, 500 milyar Euro olması için çabalamaya devam etti. Pazar akşamı Hollanda, yarısı hibeye gidecek olan 700 milyar Euro’luk bir fonu onaylamayı teklif etti. Fransa, Almanya, İtalya ve İspanya, hibe miktarının en az 400 milyar Euro olması gerektiğini ısrar etti. Sonuç olarak, hiçbir uzlaşma sağlanamadı. Birleşik bir siyasi çözümün bulunmaması yine Avrupa Birliği’nin varlığının uygunluğu sorununu gündeme getiriyor. Bu da piyasa duyarlılığını koyulaştırabilir. EURUSD paritesinin 1,1450 seviyesinin üzerinde kalmayı başaramayacağına inanıyoruz.

EURUSD SellLimit 1.1480 TP 1.12 SL 1.1530

Analitik incelemeler ve onlar hakkındaki yorumlar yazarların kişisel görüşlerini yansıtır ve yatırım önerisi kapsamında değildir. AMarkets, inceleme materyallerinin kullanılması durumunda olası kayıplardan sorumlu değildir

Sosyal medyalarımızı takip edin:

Analiz bölümünde, diğer varlıkların ve döviz paritelerinin güncel analizlerini de bulabilirsiniz