AMarkets Uygulaması

AMarkets Uygulaması

En iyi ticaret uygulaması

uygulamanın derecelendirmeleri

ABD’de yeni COVID-19 salgını nedeni ile petrol düştü!

09 Mart 2022

Petrol piyasası Salı günü piyasada düşüyor. Günün açılışından bu yana, WTI ham petrolü yaklaşık %0.7 kaybetmektedir ve varil başına 40.15 $ ‘dan işlem görmektedir.

Petrol fiyatlarındaki düşüş, dünyadaki epidemiyolojik durumdaki önemli bir bozulmadan kaynaklandı ve böylelikle yatırımcılar küresel ekonomik iyileşme beklentilerinden şüphe etti. Geçen hafta sonu, ABD 57.500 kişi – vaka sayısı için yeni bir rekor kırdı. Washington Post’a göre, Amerika Birleşik Devletleri’nde olan şey, ölçeği zaten birinciden daha üstün olan ikinci bir salgın olarak adlandırılabilir. Toplamda, bugün 2,8 milyon vaka sayısı Amerika Birleşik Devletleri’nde kayıtlıdır. Virüsten 129 bin kişi öldü. karşı değerlendirmede kinci sırada 1,5 milyon vaka sayısı ile Brezilya yer alıyor. Rusya üçüncü sırada yer alıyor (667 bin kişi). Peru ve Hindistan ardından takip ediyor.

Daha önce petrol fiyatları Bloomberg tarafından desteklenmişti, Suudi Arabistan’ın ulusal petrol şirketi Saudi Aramco’nun Ağustos ayı teslimatı için Asya, ABD ve Kuzey Avrupa’daki alıcılara petrol fiyatlarını yükseltmeye karar verdiğini bildirdi. Asyalı alıcılar için, Arap Işığı için prim olarak varil başına 1.2 $, diğer petrol sınıfları için varil başına bir dolar olacak. Kuzey Avrupa için prim şimdi Brent’in maliyetinden 0.7 $ daha fazla. Petrol alıcıları tarafında, Libya’da günlük petrol üretiminde günde 1,2 milyon varilden 100 bin varile düşüşe neden olan başka bir çatışma vardı.

Diğer petrol dinamikleri, traderlar’ın koronavirüs ile kötüleşen duruma, dolar döviz kuruna ve ABD petrol rezervlerindeki değişikliklere ilişkin verilere bağlı olacaktır. Amerikan para birimi bugün değer kazanıyor ve ABD’deki ISM hizmetleri sektöründeki faaliyetlere ilişkin güçlü bir raporun desteğinden faydalanıyor. Daha güçlü bir dolar, alıcılar için daha pahalı hale geldiği için genellikle petrol fiyatını düşürür. Hisse senetlerindeki değişikliklere ilişkin veriler yarın saat 17: 30’da açıklanacak. ABD’deki büyüme veya petrol üretiminde artış olması durumunda, satıcıların düzeltme dinamiklerini güçlendirmek için bir nedeni daha olacaktır.

WTI SellStop $ 39.70 TP $ 37.50 SL $ 40.40

Analitik incelemeler ve onlar hakkındaki yorumlar yazarların kişisel görüşlerini yansıtır ve yatırım önerisi kapsamında değildir. AMarkets, inceleme materyallerinin kullanılması durumunda olası kayıplardan sorumlu değildir

Sosyal medyalarımızı takip edin:

Analiz bölümünde, diğer varlıkların ve döviz paritelerinin güncel analizlerini de bulabilirsiniz