AMarkets Uygulaması

AMarkets Uygulaması

En iyi ticaret uygulaması

uygulamanın derecelendirmeleri

Altın almak için en iyi anlaşma

10 Mart 2022

Geçen hafta, altın fiyatı ilk olarak Çin’in Wuhan şehrinde keşfedilen koronavirüs enfeksiyonunun tedavisi için ilaç geliştirme raporları arasında baskı altına girdi. Özellikle yatırımcılar, COVID-19’un tedavisinde kendini kanıtlamış olan Gilead Sciences – remdesivir’den deneysel bir araç için yüksek umutlara sahipler. Bugün Novartis, ilaç testinin son aşamalarını gerçekleştirdiğini açıkladı.

Buna rağmen, zaten 166 binden fazla kişinin hayatını iddia eden pandeminin erken lokalizasyonu umuduyla altın satışına acele etmemenizi öneririz. Bir tedavi bulunsa bile, bazı ülkelerde neredeyse tamamen felç olmuş ekonomik süreçlerin yeniden başlaması ve küresel durgunluk olasılığı hakkında altın belirsizlik uzun vadeli faktörler haline gelebilir. Ayrıca, kısa vadeli büyüme girişimi alıcılarla da devam edebilir. Geçen hafta, ABD üç aylık raporların bir sonraki sezonunu başlattı. Önümüzdeki günlerde S&P500 endeksine dahil olan şirketlerin yaklaşık %20’si yatırımcıları %99 oranında hayal kırıklığına uğratması muhtemel raporlar yayınlayacak.

Altın için destek, arzın artması ve küresel ekonomiden önemli bir talep düşüşü nedeniyle petrol pazarının devam eden çöküşü ile de sağlanmaktadır. ABD’de bazı bölgesel petrol kalitelerinin fiyatları varil başına 10$’ın altındaydı. OPEC ++ ülkelerinin üretimdeki son düşüşe rağmen fiyatlardaki düşüşün, hidrokarbon pazarındaki dengeyi yeniden sağlamak için yeterli olmadığını belirtmek gerekir. Küresel ekonomiye yönelik beklentilerin belirsiz kaldığı ve OPEC ++ ülkelerinin petrol üretiminde daha büyük bir azalmaya hazır olmadığı göz önüne alındığında, petrol piyasası neredeyse “ayı” mitingine devam etmeye mahkumdur. Yukarıdakiler göz önüne alındığında, altının troy ons başına 1.750 $ ‘ın üzerinde teklif vermek için yeterli nedeni olan alıcılar tarafından talep edilmeye devam etmesi muhtemeldir.

XAUUSD BuyLimit $1690 TP $1750 SL $1670

Analitik incelemeler ve onlar hakkındaki yorumlar yazarların kişisel görüşlerini yansıtır ve yatırım önerisi kapsamında değildir. AMarkets, inceleme materyallerinin kullanılması durumunda olası kayıplardan sorumlu değildir

Sosyal medyalarımızı takip edin:

Analiz bölümünde, diğer varlıkların ve döviz paritelerinin güncel analizlerini de bulabilirsiniz.