AMarkets Uygulaması

AMarkets Uygulaması

En iyi ticaret uygulaması

uygulamanın derecelendirmeleri

Altın almak için henüz geç değil!

07 Şubat 2022

Altın, tarihi rekorları kırmaya hala devam ediyor. Cuma günü XAUUSD önceki yüksek seviyesini 2055 $ ‘ı kırdı ve 2075 $’ lık yeni bir yüksekliğe ulaştı.

Altın doların düşüşüyle desteklenmeye devam ediyor. Yatırımcılar, salgının ekonomik etkisini hafifletmeye yardımcı olacak yeni hükümet kurtarma önlemlerinin işaretlerini yakından izliyorlar. Beyaz Saray müzakerecileri Salı günü Demokratlarla hafta sonuna kadar anlaşmaya varmayı hedeflediklerini söylediler. Her iki taraf da, ek işsizlik yardımları ve diğer öneriler üzerindeki farklılıkları çözme amaçlı müzakerelerde ilerleme kaydettiklerini kaydetti. Uzayan kongre görüşmelerine ek olarak, bazı bölgeler virüsün yayılmasını kontrol altına almak için tekrarlanan kısıtlayıcı önlemler aldığından, geçen ay ABD’de koronavirüs enfeksiyonundaki artışın ekonomik toparlanmayı sınırlayabileceğinden yatırımcı korkusu nedeniyle dolar baskısı altında. ADP verilerinin gösterdiği gibi, Temmuz ayında ABD özel sektöründeki iş sayısı 167 bin artarken, ekonomistler 1 milyon artış beklemişti.

Doların daha fazla dinamikleri doğrudan tarım dışı bordroların, Cuma günü yayınlanacak olan ABD’deki tarım dışı yeni işlerin sayısına ilişkin resmi verilerine bağlı olacaktır. ADP’nin son raporuna bakıldığında, resmi raporun hayal kırıklığı yaratması, doların daha fazla satılmasına yol açması ve böylelikle altının yükselişini desteklemesi ihtimali yüksek.
Uzmanlar daha yüksek altın fiyatları için iyi bir neden olduğunu kabul etse de, mevcut rallinin kısa vadeli spekülatörler tarafından daha fazla yönlendirildiğini düşündüren büyüme hızı emsalsiz. Başka bir deyişle, piyasadaki inisiyatif doların alıcılarına giderse, spekülatörler “uzun” pozisyonları sabitlemeye başlayacak ve bu da etkileyici bir düzeltmeye yol açma riskini alacak. Ancak bunun yakın gelecekte olma olasılığı son derece düşüktür. Görünüşe göre, XAUUSD alıcıları ciddi bir şekilde yeni bir psikolojik seviye, örneğin 2100 $ ‘lık direnç almayı hedefliyor.

BuyLimit 2040 TP 2100 SL 2020

Analitik incelemeler ve onlar hakkındaki yorumlar yazarların kişisel görüşlerini yansıtır ve yatırım önerisi kapsamında değildir. AMarkets, inceleme materyallerinin kullanılması durumunda olası kayıplardan sorumlu değildir

Sosyal medyalarımızı takip edin:

Analiz bölümünde, diğer varlıkların ve döviz paritelerinin güncel analizlerini de bulabilirsiniz