AMarkets Uygulaması

AMarkets Uygulaması

En iyi ticaret uygulaması

uygulamanın derecelendirmeleri

Altın almaya değer mi? AMarkets teknik analitik

10 Mart 2022

Bu hafta altın alıcılar için oldukça başarılı. Sadece ilk iki işlem günde, XAUUSD % 5 artarak 1.500 $ ‘dan 1.577 $’ a geriledi. Zayıflayan dolar ABD ekonomisinin yeni FED teşvik önlemlerinin başlatılmasıyla birlikte tüm değerli metal piyasasını desteklemeye devam ediyor.

Amerikan düzenleyicisinin arifesinde, bir hafta önce açıklanan hazine bonosu ve ipoteğe dayalı menkul kıymet alımının aslında sınırsız hale geldiğini söyledi. FED’e göre, bu hafta 375 milyar dolarlık hazine bonosu, 250 milyar dolarlık ipotek bonosu satın alacak olan ABD regülatörü, şirketler ve hanehalkları için de sınırsız hacimli kredi programları hazırlayacak. ECB, daha önce, 750 milyar euroluk kendi nicel genişleme programını ilan ederek yeni parasal teşvikler de duyurdu. Bu tür önlemlerin koronavirüs enfeksiyonu pandemisinin ekonomik sonuçlarını hafifletmeyi amaçlamasına rağmen, önemli bir yan etkisi vardır – artan enflasyon. Bununla başa çıkmanın en iyi yollarından biri, her zaman enflasyonist baskılara tabi olmayan varlıklara yatırım yapmak olmuştur. Her şeyden önce altın hakkında konuşuyoruz.

Doların zayıflığına ve yükselen enflasyon riskine ek olarak, altın, ekonomik belirsizlikteki herhangi bir artışla güvenli bir sığınak olma özelliği ile desteklenmektedir. Günümüzde finansal piyasalardaki durumun, koronavirüs salgınının devam eden yayılması nedeniyle son derece gergin olduğunu belirtmek gerekir. Johns Hopkins Araştırma Merkezi’nden en son verilere göre, dünyadaki toplam vaka sayısı 16.574 ölümle 382.108 kişiye ulaştı. Ölüm sayısındaki artışı azaltmaya çalışan ABD, ülke içindeki vatandaşların hareketini önemli ölçüde sınırlarken, İtalya tüm yurt içi yolculukları tamamen yasakladı. Alarm haberleri, vaka sayısının tekrar arttığı Çin’den de geliyor, ancak resmi istatistiklerde belirtildiği gibi, bu vakaların çoğu dışarıdan ithal ediliyor. Yukarıdakiler göz önüne alındığında, altın yükseliş eğilimini sürdürmek için her nedene sahiptir.

XAUUSD BuyLimit 1550 TP 1680 SL 1520

Analitik incelemeler ve onlar hakkındaki yorumlar yazarların kişisel görüşlerini yansıtır ve yatırım önerisi kapsamında değildir. AMarkets, inceleme materyallerinin kullanılması durumunda olası kayıplardan sorumlu değildir

Sosyal medyalarımızı takip edin:

Analiz bölümünde, diğer varlıkların ve döviz paritelerinin güncel analizlerini de bulabilirsiniz.