AMarkets Uygulaması

AMarkets Uygulaması

En iyi ticaret uygulaması

uygulamanın derecelendirmeleri

Altın fiyatlarının yükseliş rallisine hazır mısınız?

07 Şubat 2022

Altın, alıcılardan talep görmeye devam ediyor ve 2.000 $’lık psikolojik direncinin altında hareket ediyor.

Altın, geçtiğimiz Perşembe günü Jackson Hole’da düzenlenen sempozyumda Fed Başkanı Jerome Powell’ın konuşmasının ardından ciddi bir baskı altına giren doların zayıflığı ile destekleniyor. Fed’in önceki % 2’lik enflasyon hedefinden vazgeçme ve enflasyon hedeflemesi politikasına geçme kararı, aslında temel faiz oranını yükselterek ABD para rejiminin olası sıkılaştırmasına son verdi. Fed’in daha yüksek enflasyonla başa çıkma niyetleri, piyasa katılımcılarının dünya çapındaki merkez bankaları tarafından kullanılan benzeri görülmemiş parasal teşvik önlemlerinin kaçınılmaz olarak daha yüksek enflasyona ve dolayısıyla bölgesel para birimlerinin zayıflamasına yol açacağı varsayımlarını doğruladı. Altın, enflasyon risklerine karşı daha iyi bir önlem olduğundan, böyle bir ortamda altın talebinin artmaya devam etmesi şaşırtıcı değildir.
XAUUSD’nin büyüme faktörleri, yaklaşan başkanlık seçimleriyle bağlantılı olarak Amerikan ekonomisinde süregelen belirsizliği de içermelidir. Dünyadaki epidemiyolojik durum da endişe yaratmaktadır. Bir aşının geliştirilmesinde elde edilen başarılara rağmen, hala etkili bir çare yoktur ve çoğu ülke, yeni sosyal mesafe önlemleri alırken, karantina kısıtlamalarının bir kısmını sürdürmek zorunda kalmaktadır.

Piyasa katılımcıları, önümüzdeki günlerde altının 2000 $ ‘ın üzerini test edeceğini ve tarihi zirvesini 2075 $ seviyesinde güncellemesinin olasılığını kabul ediyor. ABD işgücü piyasasına ilişkin ADP verileri bugün açıklanacak. Zayıf veri yayınlanması durumunda dolar satışı devam edecek ve bu da değerli metaller piyasasını daha da destekleyecektir.

XAUUSD BuyStop 1970 TP 2050 SL 1950

Analitik incelemeler ve onlar hakkındaki yorumlar yazarların kişisel görüşlerini yansıtır ve yatırım önerisi kapsamında değildir. AMarkets, inceleme materyallerinin kullanılması durumunda olası kayıplardan sorumlu değildir

Sosyal medyalarımızı takip edin:

Analiz bölümünde, diğer varlıkların ve döviz paritelerinin güncel analizlerini de bulabilirsiniz