AMarkets Uygulaması

AMarkets Uygulaması

En iyi ticaret uygulaması

uygulamanın derecelendirmeleri

Altın Neden Artar?

07 Şubat 2022

Altın, Çarşamba günü düşüyor. XAUUSD bugün açılışından bu yana % 0.6 değer kaybetti ve ons başına 1919 $’dır.

Yerel düzeltme, piyasa duyarlılığındaki iyileşme ile kolaylaştırıldı. Trump yönetiminin, 3 Kasım seçimlerinden önce ABD’de kullanılmak üzere AstraZeneca ve Oxford Üniversitesi tarafından geliştirilen deneysel bir COVID-19 aşısının piyasaya sürülmesini hızlandırmayı düşündüğünü hatırlatıyoruz. Buna ek olarak, ABD Gıda ve İlaç Dairesi (FDA) Pazar günü yaptığı açıklamada, COVID-19 hastaları tedavi etmek için iyileşen hastaların plazmasını kullanmak için acil bir yetki verdiğini söyledi.

Altının diğer dinamikleri, trader’ların ABD Merkez Bankası başkanı Jerome Powell’ın yarınki konuşmasına vereceği tepkiye bağlıdır. Yatırımcılar, Fed’in başkanın para politikasına ilişkin beklentiler konusuna açıklık getireceğini ve düzenleyicin geçtiğimiz hafta yayınladığı tutanaklarda ekonomiyi destekleyecek yeni tedbirlerden bahsedeceğini umuyor. Amerikan ekonomisinin ek teşviklere ihtiyacı var mı? Kesinlikle. En azından bu, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki tüketici güvenine ilişkin en son verilerle, yani Konferans Kurulu’ndan gelen tüketici duyarlılığı endeksinin 6 yılın en düşük seviyesi olan 84.8’e düşmesiyle teyit edildi.

Powell’ın Jackson Hole konferansındaki konuşması, ABD tahvillerinin getirisini kesinlikle etkileyeceği için piyasa için büyük önem taşıyor. Mevcut reel Hazine getirisi, tarihsel düşük seviyelere yakın kalmaya devam ediyor. Üstelik bu ayın başında gerçek karlılık % -1’e düştü. Bu şartlarda, büyük yatırımcıların güvenilir yatırım araçları arasında alternatifleri yoktur. Bu da altını değer biçilmiş bir varlık haline getirir. Powell’ın 2021’in sonuna kadar kilit faiz oranını sıfıra yakın tutma isteğini göstermesi muhtemel olduğundan, altın tahvil piyasasından müteakip sermaye girişlerinden faydalanabilir.

XAUUSD BuyLimit 1900 TP 1970 SL 1880

Analitik incelemeler ve onlar hakkındaki yorumlar yazarların kişisel görüşlerini yansıtır ve yatırım önerisi kapsamında değildir. AMarkets, inceleme materyallerinin kullanılması durumunda olası kayıplardan sorumlu değildir

Sosyal medyalarımızı takip edin:

Analiz bölümünde, diğer varlıkların ve döviz paritelerinin güncel analizlerini de bulabilirsiniz