AMarkets Uygulaması

AMarkets Uygulaması

En iyi ticaret uygulaması

uygulamanın derecelendirmeleri

Altın: Satın almak için daha geç değil!

07 Mart 2022

Çarşamba günü altın emin bir toparlanma göstermeye devam ediyor. Saat 10: 00’a kadar XAUUSD, 9 yılın en yüksek fiyat seviyesi olan troy ons başına 1855$ ‘dan işlem görüyor.
Piyasa katılımcıları, 4 gün süren müzakereler sonrasında AB ülkeleri tarafından kabul edilen yeni ekonomik destek önlemlerinin arka planı karşısında aktif olarak altın almaya başladı. Özellikle, AB liderleri 1.8 trilyon Euro tutarında bir harcama paketi üzerinde anlaştılar. Fonlar, koronavirüs pandemisinin neden olduğu ekonomik gerilemenin üstesinden gelmek için kullanılacak. Her şeyden önce, 750 milyar Euro’luk bir fondan bahsediyoruz. Bunlardan 390 milyar Euro hibe şeklinde, geri kalanı ise kredi şeklinde dağıtılacak. İyileşme planına ek olarak, AB’nin 1 trilyon Euro’nun üzerindeki düzenli bütçesi onaylandı. Gelecek yılın başından itibaren, bu fonlar altyapının ve diğer devlet projelerinin geliştirilmesine ve bloğun iddialı iklim hedeflerine ulaşmasına yardımcı olacak. Liderler, hükümetler ve işletmeler için kriz önleyici krediler vermenin yanı sıra iş tutma programlarına fon sağlamayı zaten kabul ettiler.

Yeni ekonomik teşvik önlemleri üzerinde olan altının yükselişi piyasa endişelerini yansıtıyor. İç piyasaya ilave bir likidite girişi, her zaman geleneksel koruma yönteminin altın olduğu enflasyonda bir artışa neden olabilir.

Altının yükselişi ayrıca koronavirüs ile ilgili dünyada artan belirsizlikle desteklenmektedir. Amerika Birleşik Devletleri’nde COVID-19’dan toplam ölüm sayısı 140 bin kişiyi aştı ve enfekte olmuş insan sayısı hafta sonu boyunca artmaya devam etti. Artan sayıda yatırımcı ve ekonomist, üç aydır Haziran ayının sonuna kadar ciddi bir durgunluktan muzdarip olan küresel ekonominin istikrarlı bir şekilde toparlanmasının, yetkililerin hastalığın yeni salgınlarını içerecek başarılı önlemlerine bağlı olacağına inanmaya meyillidir. XAUUSD’nin daha da büyümesi için herhangi bir engel olmadığından, 1900 $’lık bir hedefle altın alımlarına daha yakından bakmanızı öneririz.

Analitik incelemeler ve onlar hakkındaki yorumlar yazarların kişisel görüşlerini yansıtır ve yatırım önerisi kapsamında değildir. AMarkets, inceleme materyallerinin kullanılması durumunda olası kayıplardan sorumlu değildir

Sosyal medyalarımızı takip edin:

Analiz bölümünde, diğer varlıkların ve döviz paritelerinin güncel analizlerini de bulabilirsiniz