AMarkets Uygulaması

AMarkets Uygulaması

En iyi ticaret uygulaması

uygulamanın derecelendirmeleri

Altın tarihi zirveleri güncelleyecek mi?

10 Mart 2022

Perşembe günü altın yükseliş eğilimi gösteriyor. Günün açılışından bu yana, XAUUSD %1.2 ekledi ve troy ons başına 1726 $ seviyesine ulaştı. Birçok piyasa katılımcısı, kıymetli maden piyasası varlıklarına yönelik artan talebin, yatırımcıların genel olarak risk alma konusundaki isteksizliğini yansıttığı görüşündedir ve bu da bir coronavirüs enfeksiyonu salgını tarafından kışkırtılan yaklaşmakta olan küresel durgunluk korkularından kaynaklanmaktadır. Bu durumda, yatırımcılar finansal piyasaların koruyucu araçlarına para transfer etmeyi tercih ediyorlar, altın her zaman özel bir yer alıyor.

Koronavirüsün altın kotasyonlarını ağırlıklı olarak Fed’in kredi piyasalarını ve ABD ekonomisini destekleme eylemleri yoluyla etkilediğini belirtmek gerekir. Fed Mart ayı ortasında ekonomiye aktif olarak ek likidite enjekte etmeye başladığı için altın 200 dolardan fazla arttı. 15 Nisan itibarıyla merkez bankasının bakiyesi % 50 artarak 6 trilyon doları aştı. Yatırımcılar bunun sadece bir başlangıç olduğuna inanıyorlar. 2007-2008 mali ve ekonomik krizi karşılaştığımızda merkez bankasının bilançosu beş kat artmış ve altın fiyatları %50’den fazla artmıştır.

Amerika Birleşik Devletleri’ndeki ekonomik durumun daha da kötüleştiği göz önüne alındığında, Amerikan düzenleyicisinin, evrensel karantinanın olumsuz etkilerini azaltmak için ekonominin ek olarak uyarılması konusuna tekrar tekrar dönmesi gerekecek. Birkaç dakika önce ABD işgücü piyasasının durumu ile ilgili veriler yayınlandı. Beklendiği gibi, ABD’de geçen hafta ekonomik faaliyetin askıya alınması nedeniyle işsizlik ödeneği almaya hak kazanan kişi sayısı rekor bir hızla artmaya devam etti. Bu sefer 5.2 milyon kişi daha yardım için başvurdu. Böylece, bir ay içinde toplam sayıları 20 milyonu aştı ve pandemiden önce dört hafta içinde en yüksek işsizlik başvuruları başvurusu 1982 sonbaharında 2.7 milyon oldu. İstihdam durumundaki bozulma, verileri bir gün önce yayınlanan ABD’deki tüketici faaliyeti ve endüstriyel üretim dinamikleri hakkında daha az başarısız raporların mantıksal bir devamıydı. Benzer bir arka plan bir kez daha tüm dünya ekonomisinin karşı karşıya kaldığı felaket durgunluğuna tanıklık ediyor. Bu koşullar altında, yatırımcıların daha fazla altına yatırım yapması şaşırtıcı değildir.

XAUUSD Satın AlLimit 1710.00 TP 1910.00 SL 1670.00

Analitik incelemeler ve onlar hakkındaki yorumlar yazarların kişisel görüşlerini yansıtır ve yatırım önerisi kapsamında değildir. AMarkets, inceleme materyallerinin kullanılması durumunda olası kayıplardan sorumlu değildir

Sosyal medyalarımızı takip edin:

Analiz bölümünde, diğer varlıkların ve döviz paritelerinin güncel analizlerini de bulabilirsiniz.