AMarkets Uygulaması

AMarkets Uygulaması

En iyi ticaret uygulaması

uygulamanın derecelendirmeleri

Altın yine 2000 $ ‘ın üzerinde!

07 Şubat 2022

Altın, Salı günü aktif olarak büyüyor. Günün açılışından bu yana XAUUSD çifti % 1,1 arttı ve yine 2000 $ ‘lık psikolojik direncini test etti. Piyasa katılımcıları, yakında alıcıların, tarihi maksimumun tekrar 2050 $ ‘ın üzerine çekmeye çalışacağına inanıyor.

ABD ve Japonya’daki zayıf makroekonomik arka plana yanıt veren metal talebi haftanın başında güçlü bir şekilde yükseldi. Buna ek olarak, yatırımcılar ABD’li milletvekilleri tarafından geliştirilen yeni ekonomik yardım paketine hala şüpheyle yaklaşıyorlar. Belli ki gergin bir atmosferde yapılacak olan ABD başkanlık seçimleri ek riskler yaratıyor.

Doların düşüşü, altına da destek sağlıyor. Yatırımcılar, ABD hükümetinin ve ABD Kongresinin etkilenen şirketleri ve işsizleri desteklemeyi kabul etmemesi nedeniyle salgın sırasında yardım programlarının askıya alınmasının ciddi bir ekonomik gerilemeyi tetikleyebileceğinden korkuyor. Ekonomistlere göre, işsizlere yönelik federal yardım programının her ay askıya alınması, GSYİH’da % 0.4, dolarda ise % 0.9 düşüşe neden olabilir. 7-12 Ağustos tarihleri arasında yapılan Bank of America anketi, ABD dolarında devam eden düşüşe yönelik yatırımcı beklentilerinin yeni rekorlara ulaştığını gösterdi. Görünüşe göre, dolar üzerindeki baskı sadece artacak. Bu da onun üzerindeki kısa pozisyonun 2020’nin ikinci yarısı için en umut verici işlem fikirlerinden biri olmaya devam edeceği anlamına geliyor. Citibank analistleri altının 3 ayda ons başına 2100 dolar ve bu yılın sonunda 2300 dolar olacağını tahmin ediyor.

XAUUSD BuyLimit 1990 TP 2040 SL 1970

Sosyal medyalarımızı takip edin:

Analiz bölümünde, diğer varlıkların ve döviz paritelerinin güncel analizlerini de bulabilirsiniz