AMarkets Uygulaması

AMarkets Uygulaması

En iyi ticaret uygulaması

uygulamanın derecelendirmeleri

Altın yükselecek mi?

03 Şubat 2022

Altının fiyatı art arda ikinci gün düşüyor ve Perşembe günü saat 10: 00’da ons başına 1930$’dır. XAUUSD güçlenen doların baskısı altında kalıyor. Bir gün önce, Amerikan para birimi, ADP’den istihdama ilişkin zayıf verilerin yayınlanmasına tepki göstermedi. Verilere göre Ağustos ayında ABD özel sektöründeki yeni istihdam artışı tahmin edilen verilerin yarısı kadardı.

Automatic Data Processing Inc verilerine göre Ağustos ayında ABD özel sektöründeki iş sayısı 428 bin arttı, tahminler 950 bindi. Temmuz ayın verilerine göre ABD özel sektörü 167 bin istihdam rapor edilmişken 212 bin iş yarattı. Muhtemelen, piyasa duyarlılığı üzerindeki dengeleyici etki, sanayi üretimi verileri ile sağlanabilir. Böylece, ABD’deki sanayi siparişlerinin hacmi Temmuz ayında bir dönem önceki gibi % 6,4 m / m arttı. Uzmanlar, göstergenin % 6 m / m’ye olacağını bekliyorlardı. Koronavirüsün yayılmasını kontrol altına almak için tasarlanan karantina kısıtlamaları nedeniyle imalat faaliyetleri durgunluktan çıkmaya devam ederken, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki yeni imalat siparişlerinin hacminin Temmuz ayında art arda üçüncü ayda arttığını belirtmek gerekir.

Bugün yatırımcılar, ABD’deki işsizlik yardımlarına yönelik başvuruların dinamiklerine ilişkin verilere ve ISM’nin ABD hizmet sektöründeki iş faaliyetlerine ilişkin Ağustos raporuna odaklanıyor. İstatistikler hayal kırıklığına uğratırsa, dolar zayıflama riski taşır ve bu da altın fiyatlarını destekleyebilir.

Buna ek olarak, yatırımcılar bu ay ABD’nin bir sonraki mali yardım diliminin zamanlamasını ve kapsamını değerlendirmeye çalışıyorlar ki bu, Amerikalı tüketicilerin ve şirketlerinin kötü durumunu hafifletecektir. Hazine Bakanı Stephen Mnuchin Salı günü ABD Kongresi’ni koronavirüs salgınının neden olduğu serpinti ile mücadele için daha fazla fon ayırmaya çağırdı ve Demokrat Parti liderleriyle görüşmelere devam etmeye hazır olduğunu söyledi. Yeni bir likidite paketi üzerinde anlaşmaya varıldığında, altın ek destek alabilir.

XAUUSD BuyLimit 1915 TP 2000 SL 1890

Analitik incelemeler ve onlar hakkındaki yorumlar yazarların kişisel görüşlerini yansıtır ve yatırım önerisi kapsamında değildir. AMarkets, inceleme materyallerinin kullanılması durumunda olası kayıplardan sorumlu değildir

Sosyal medyalarımızı takip edin:

Analiz bölümünde, diğer varlıkların ve döviz paritelerinin güncel analizlerini de bulabilirsiniz