AMarkets Uygulaması

AMarkets Uygulaması

En iyi ticaret uygulaması

uygulamanın derecelendirmeleri

Amerikan doların zayıf yönlerinden durumda nasıl para kazanılır?

10 Mart 2022

Bu hafta USDJPY paritesine dikkat etmenizi öneririz. Saat 12: 00’a kadar, ABD para birimi yen karşısında 106.00 civarında işlem görerek FED’in faiz oranını düşürme kararını geri kazanıyor.

Pazar günü erken saatlerinde, ABD Federal Rezerv, temel faiz oranını neredeyse sıfıra indirdi ve ABD ekonomisini durgunluğa iten koronavirüs enfeksiyonunun yayılmasıyla piyasaları dengelemeyi amaçlayan agresif bir tedbir programını açıkladı. Buna ek olarak, ABD düzenleyicisi, ABD devlet tahvili ve ipoteğe dayalı menkul kıymetlerin alımına gidecek en az 700 milyar dolar tahsis etmeye hazır olduğunu açıkladı. Nicel hareket hızı programı bugünden itibaren devam edecek. FED, en az 500 milyar dolar değerinde hazine bonosu ve 200 milyar dolar değerinde ipoteğe dayalı bono satın almayı planlıyor. FED’in proaktif duruşu, koronavirüs pandemisinin ABD ekonomisi üzerinde yıkıcı bir etkiye sahip olduğunu, endüstriyel üretimi zayıflatıp hane halkı tüketici faaliyetlerini engellediğini açıkça gösteriyor. Son günlerde, ABD’de dava sayısı keskin bir şekilde arttı, bu da işletmelerin kapanmasına ve ülke çapında birçok etkinliğin iptal edilmesine yol açtı. Şirketler çalışanları eve göndermek zorunda kalıyor ve küçük işletmeler neredeyse hayatta kalmanın eşiğinde.

FED oranları % 0-0.25’e düşürmenin yanı sıra QE’yi yeniden başlatmanın yanı sıra, Avrupa Merkez Bankası ve İngiltere Bankası dahil olmak üzere beş diğer merkez bankasında swap hatlarının dış piyasalardaki dolar likiditesindeki kesintileri düzeltmek için etkinleştirildiğini açıkladı. FED’in emsalsiz ekonomik teşvikleri zaten zayıflayan bir dolara yol açtı ve bu da devam edecek gibi görünüyor. Çiftin düşürülmesi lehine USDJPY, pandemi ile mücadele etmeyi amaçlayan farklı ülke hükümetlerinin giderek daha sıkı tedbirleri nedeniyle koruyucu yen için artan talepten söz ediyor.

USDJPY SellStop 105.70 TP 103.50 SL 106.30

Analitik incelemeler ve onlar hakkındaki yorumlar yazarların kişisel görüşlerini yansıtır ve yatırım önerisi kapsamında değildir. AMarkets, inceleme materyallerinin kullanılması durumunda olası kayıplardan sorumlu değildir

Sosyal medyalarımızı takip edin:

Analiz bölümünde, diğer varlıkların ve döviz paritelerinin güncel analizlerini de bulabilirsiniz.