AMarkets Uygulaması

AMarkets Uygulaması

En iyi ticaret uygulaması

uygulamanın derecelendirmeleri

AUDUSD 0.70 desteği hedefliyor!

07 Şubat 2022

AUDUSD çifti Çarşamba günü düşerek geçen haftanın sonunda oluşan düzeltici bir hedefi geliştiriyor. Saat 10: 00’da Avustralya doları ABD doları karşısında 0,7120’den işlem görüyor.

ABD dolarının güçlenmesiyle beraber AUDUSD paritesi düşüyor. Demokratlar ve Cumhuriyetçi Senatorler şimdiye kadar yeni bir ekonomik yardım paketi müzakereleri üzerinde uzlaşmaya varamadığı için ABD Başkanı’nın geçici bir destek önlemi olarak artan işsizlik yardımlarının ödenmesini uzattığını hatırlatmaktayız. Cumhuriyetçi Senatorlerin lideri Mitch McConnell Fox News’e “Beyaz Saray müzakerecilerinin yeni mali teşvik tasarısı hakkında Salı günü Demokrat liderlerle konuşmadığını” söyledi. Buna rağmen yatırımcılar, Cumhuriyetçi Senatorlerin ve Demokratların Amerika Birleşik Devletleri’ndeki işsiz sayısının 30 milyonu aşan kritik düzeyde kaldığı dikkate alındığında yeni ekonomik teşvikler üzerinde anlaşmaya varacaklarını ummaya devam ediyor.

Avustralya doları, Avustralya’nın zayıf makroekonomik istatistikleri nedeniyle Çarşamba günü baskı altında kalıyor. Böylece, Ağustos ayında Westpac’ın tüketici güven endeksi, geçen ay % 6,1 düşüşün ardından % 9,5 düştü. 2020’nin ikinci çeyreğinde ücret endeksi, +% 0,5’ten +% 0,2’ye geriledi ve bu, +% 0,3 ile piyasa beklentilerinden daha kötüydü. Avustralyalı hanelerin kendi istihdam beklentileri ve ülkedeki genel ekonomik durum konusunda çok endişeli olduklarını belirtmek gerekir. Avustralya’nın ekonomisini desteklemek için ek teşviklere ihtiyaç duyulması muhtemeldir. Daha önce, Avustralya Merkez Bankası, ulusal niceliksel genişleme programı kapsamında gerçekleştirilen günlük tahvil alımlarının hızını zaten artırmıştı ve bu, düzenleyicinin para politikasını daha da canlandırmak için daha yüksek bir eğilim gösterebileceğini işaret edebilir. Tüm şartlar göz önüne alındığında, AUDUSD satışları devam edebilir.

AUDUSD SellLimit 0.7150 TP 0.6990 SL 0.72


Analitik incelemeler ve onlar hakkındaki yorumlar yazarların kişisel görüşlerini yansıtır ve yatırım önerisi kapsamında değildir. AMarkets, inceleme materyallerinin kullanılması durumunda olası kayıplardan sorumlu değildir

Sosyal medyalarımızı takip edin:

Analiz bölümünde, diğer varlıkların ve döviz paritelerinin güncel analizlerini de bulabilirsiniz