AMarkets Uygulaması

AMarkets Uygulaması

En iyi ticaret uygulaması

uygulamanın derecelendirmeleri

AUDUSD çifti neden düşecek?

10 Mart 2022

Çarşamba günü AUDUSD çifti düşerek yerel maksimum 0.6679 seviyesinden çekildi. Gün boyunca ABD’li rakibe karşı Avustralya doları % 0.4 değer kaybederek 0.6623 seviyesinden işlem görüyor.

Avustralya para birimi, Avustralya Rezerv Bankası’nı sürdürmeye devam eden yumuşak para politikası baskısı altındadır. Bu sabah RBA Başkanı Philip Lowe tarafından yapılan konuşmada, düzenleyici bir kez daha istihdam ve enflasyon hedeflerine ulaşılıncaya kadar teşvik edici bir para politikasının devam edeceğini doğruladı. Low’a göre, en son makroekonomik veriler, ekonomiyi desteklemek için daha önce kabul edilen önlem paketinin etkinliğini göstermektedir, ancak ekonomik beklentiler belirsizliğini korumaktadır. Piyasa katılımcıları ayrıca Low’un % 0,25’lik kilit faiz oranının mevcut seviyesinin maksimum minimum olduğu yorumuna dikkat çekti. Aynı zamanda, ekonomik durum kötüleşirse, RBA devlet tahvili alım hacmini artırmaya hazır olacaktır.

AUDUSD çifti üzerindeki baskı, ABD ve Çin arasındaki ilişkilerin gerginliği ile daha da kötüleşebilir ve bu da ticaret müzakerelerinin ilk turunda ulaşılan ön anlaşmaları iptal etmekle tehdit eder. ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo arifesinde ABD Dışişleri Bakanlığı’nın Hong Kong’un Çin’den oldukça özerk olduğuna inanmadığını söyledi. Bu karar Başkan Trump’ın özel ticaret anlaşmalarının kaldırılmasından Hong Kong’daki sivil özgürlükleri baskılayanlara karşı yaptırım uygulanmasına kadar bir dizi önlem almasına izin veriyor.

Avustralya dolarının uzun vadeli zayıflığındaki bir faktör de Çin Yuanında öngörülen düşüş olabilir. Uzmanlar, artan işsizliğin Çin’deki faizler üzerinde aşağı yönlü baskı yaratacağına inanıyor. Mart ayında, işgücü piyasasına dönmeyen göçmen işçiler dikkate alınarak ülkedeki işsizlik oranı% 19’a ulaştı. Kentsel istihdamdaki düşüş göz önüne alındığında, merkez bankası borçluların oranlarını düşürmeye devam edecek, bu da renminbi zayıflatacak, yani Avustralya doları onunla yakından ilişkili olduğu anlamına geliyor.

AUDUSD SellStop 0.6570 TP 0.6370 SL 0.6610

Analitik incelemeler ve onlar hakkındaki yorumlar yazarların kişisel görüşlerini yansıtır ve yatırım önerisi kapsamında değildir. AMarkets, inceleme materyallerinin kullanılması durumunda olası kayıplardan sorumlu değildir

Sosyal medyalarımızı takip edin:

Analiz bölümünde, diğer varlıkların ve döviz paritelerinin güncel analizlerini de bulabilirsinize