AMarkets Uygulaması

AMarkets Uygulaması

En iyi ticaret uygulaması

uygulamanın derecelendirmeleri

AUDUSD’de satış işlemleri öneriyoruz

10 Mart 2022

Amerikan rakibine karşı Avustralya doları Çarşamba günü piyasada aktif olarak büyüyor. Günün açılışından bu yana, AUDUSD çifti neredeyse 100 puan büyüdü ve Ocak ayın en yüksek seviyesini 0.6982’de test etti.

Küresel ekonomi karantinadan kurtuldukça, emtia varlıklarına olan talep artmaya devam etmektedir. Birçok ülke, kısıtlamaları zayıflatır ve ortadan kaldırıyor. Bu da endüstriyel faaliyetlerde ve küresel ticaretin artışına neden olur. Bugün paritenin satın alma faaliyeti Çin’den gelen güçlü verilerle desteklenmektedir. Böylece Mayıs ayında hizmet sektoründeki PMI Caixin endeksi 50.3 kadar atış tahminleriyle 44.4’ten 55 puana bir atış gösterdi. Çarşamba günü ADP’den ABD istihdamı ile ilgili bilgilerin yayınlanması ve ISM’nin Mayıs ayın hizmet sektöründe istihdam ve iş faaliyetlerine ilişkin raporunun açıklanmasını yatırımcıların ilgisini çekiyor. Bu veriler öğleden sonra yayınlanacak ve paritenin volatilite büyümesi için başka bir tetikleyici olması bekleniyor.
Devam eden “yükseliş” AUDUSD rallisine rağmen, genel temel arka plan satıcılarda kalıyor. Bugün yayınlanan GSYİH verileri, orman yangınlarının ve koronavirüs pandemisinin yayılmasını önlemek için tasarlanan karantina kısıtlamalarının etkisiyle Avustralya ekonomisinin 2011’den bu yana ilk çeyrekte düşüşü olduğunu gösterdi. Sunulan verilere göre, Avustralya’nın bu yılın ilk üç ayında GSYİH’si bir önceki çeyreğe göre% 0,3 azaldı. Görünüşe göre, Avustralya ekonomisi son 30 yıl içinde ilk ekonomik durgunluğu bekliyor. Pandemi nedeniyle yaklaşık 1 milyon Avustralyalılar işini kaybetti ve hükümet ekonomiyi teşvik etmek için eşi görülmemiş önlemlere almak zorunda kaldı. Bundan dolayı ikinci çeyrekte GSYİH’nın daha da kötüleştiğini belirtmek gerekir.

AUDUSD için bir başka olumsuz faktör, Çin’in (Avustralya’nın en önemli ticaret ortağı) arpa ve et üzerindeki ticaret çatışmasıdır ki Çin’den gelen iç yatırımını tehlikeye atabilir. Bununla birlikte, AUDUSD’nin aşağı doğru düzeltilmesi herhangi bir zamanda başlayabilir. Onun için hazır olmanızı tavsiye ederiz.

AUDUSD SellStop 0,6870 TP 0,6590 SL 0,6950

Analitik incelemeler ve onlar hakkındaki yorumlar yazarların kişisel görüşlerini yansıtır ve yatırım önerisi kapsamında değildir. AMarkets, inceleme materyallerinin kullanılması durumunda olası kayıplardan sorumlu değildir

Sosyal medyalarımızı takip edin:

Analiz bölümünde, diğer varlıkların ve döviz paritelerinin güncel analizlerini de bulabilirsiniz