AMarkets Uygulaması

AMarkets Uygulaması

En iyi ticaret uygulaması

uygulamanın derecelendirmeleri

Bitcoin neden büyüyor?

10 Mart 2022

Kripto para piyasası Nisan sonunda belirgin bir şekilde canlandı. Sadece geçen hafta, Bitcoin yaklaşık %30 ekleyerek 6.886 dolardan 9.200 dolara geriledi. Mevcut piyasa değeri 164 milyar dolar veya kripto para birimlerinin toplam piyasa değerinin %64’ü gördü.

Bitcoin traderların ruh halinin yarıya inmeden önce net bir şekilde iyileştiğini belirtmek gerekir; bu, 28’de bulunan Kripto Korku ve Açgözlülük endeksinin verileri ile teyit edilirken, ayın başında endeks 10 civarında konsolide edildiğini hatırlayın. Endeks, piyasa dalgalanması, işlem hacmi ve sosyal ağlardaki ruh halleri gibi çeşitli faktörlere dayanmaktadır. Aşırı korku durumu, fiyatın düşükleri güncellemeye hazırlandığını gösterebilir. Akım değerleri bunun tersini gösterir – kurtarma dinamiklerini koruma olasılığı yüksektir.

Bunun için tetikleyici var, ve bu da 12 gün kalan yaklaşan yarılanma. Bitcoin’in sadece 21 milyon madeni para çıkarılabileceği şekilde yapılandırıldığını hatırlayın. Enflasyonu önlemek için üretim tazminatındaki azalma yarıya inmiştir. Daha fazla nakit basabilen merkez bankalarının aksine, sınırlı miktarda bitcoin var, bu da onu ulusal para biriminden daha altın gibi gösteriyor. Yarılanma her 210 bin blokta bir gerçekleşir ve ödülü her seferinde katlanarak %50 azaltır. Yarıya indirmek sayesinde, 21 milyon bitcoinin tamamı sadece 2140’a kadar çıkarılabilir.

Ücretlerin azaltılmasından sonra bitcoin’in artacağı beklentisi sadece kripto meraklılarının varsayımlarına dayanmakla kalmaz, aynı zamanda zaman içinde test edilmiş deneyime dayanır. 2012’de ve 2016’da zaten iki bitcoin yarısı vardı. Önemli olan, kısa bir süre sonra, önde gelen kripto para biriminin fiyatının hızla büyümeye ve başka bir maksimum belirlemeye başlamasıdır.

Piyasa katılımcıları, mevcut bitcoin toparlanmasının sadece yeni bir “boğa” mitinginin başlangıcı olabileceğine inanıyor. Özellikle BTCUSD alıcıları için bir sonraki hedef zaten 12,5 bin dolar seviyesindedir, ve bu fırsatı kaçırmayın.

BTCUSD BuyLimit 8800 TP 12500 SL 8000

Analitik incelemeler ve onlar hakkındaki yorumlar yazarların kişisel görüşlerini yansıtır ve yatırım önerisi kapsamında değildir. AMarkets, inceleme materyallerinin kullanılması durumunda olası kayıplardan sorumlu değildir

Sosyal medyalarımızı takip edin:

Analiz bölümünde, diğer varlıkların ve döviz paritelerinin güncel analizlerini de bulabilirsiniz.