AMarkets Uygulaması

AMarkets Uygulaması

En iyi ticaret uygulaması

uygulamanın derecelendirmeleri

Brent 40 doların altına düşebilir!

09 Mart 2022

Pazartesi günü piyasada Brent ham petrolü % 3.6 artarak varil başına 41.77 $ ‘dan işlem gördü. Piyasa katılımcıları, dünya ekonomik faaliyetinin daha da iyileşmesine güvenerek, dünyada kötüleşen epidemiyolojik durumun raporlarını görmezden gelmeye devam ediyor.
Hafta sonu dünyadaki toplam koronavirüs enfeksiyonu sayısı 10 milyon kişiyi aştı ve ölüm sayısı – 500 bin kişi. Yeni enfeksiyonların çoğunu oluşturan eyaletler Florida, Texas, California ve Arizona’daki yetkililer yeni kısıtlamalar getirmiş ve karantina önlemlerini daha da kaldırmak için planları geciktirmişlerdir. Bu sabah Çin, bir gün önce 12’ye karşılık anakaradaki 19 yeni koronavirüs vakası bildirdi. Genel olarak, son aylarda Çin başarılı bir şekilde “eğriyi düzeltti”, ancak bu, Pekin’deki son patlamaların yetkilileri ikinci bir dalgadan korkmaya sevk ettiği haberinden kaynaklanıyor. Çin başkentinde 57 gün boyunca yaşanan son patlamalardan önce, tek bir enfeksiyon vakası kaydedilmedi. Enfeksiyon sayısı Brezilya, Hindistan ve Güney Kore’de de artmaya devam ediyor. Avustralya’da, bugün Nisan ayından bu yana kaydedilen en yüksek büyüme oranı olan 78 yeni vaka kaydedildi.
COVID-19’un artan yayılması, küresel ekonomik toparlanma için ciddi bir tehdit oluşturuyor ve petrol talebi bunalım olmayacak. Petrol piyasası beklentileri de ABD petrol üretiminin yeniden başlamasıyla gölgede kalıyor. Özellikle, Amerikalı üreticiler geçen hafta 14 hafta içinde ilk kez üretimi artırdı. Üretim günde 10.5 milyon varilden 11 milyon varile yükseldi. Buna ek olarak, geçen Cuma günü yayınlanan Baker Hughes’a göre, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki petrol kulesi sayısı haftada sadece bir birim düşerek 188’e yaklaştı.
Yukarıdakiler göz önüne alındığında, genel temel arka plan açıkça hidrokarbon pazarında satışların yeniden başlaması olasılığının yüksek olduğunu göstermektedir. Bu haftanın sonundan önce bu tür dinamikler için ek tetikleyiciler, doların güçlendirilmesi ve aynı zamanda ABD petrol rezervlerindeki bir haftalık büyümeyi rapor etmesi muhtemel olan Enerji Bilgi İdaresi’nden başka bir rapor olabilir.

Brent SellLimit 42.00 TP 39.50 SL 42.70

Analitik incelemeler ve onlar hakkındaki yorumlar yazarların kişisel görüşlerini yansıtır ve yatırım önerisi kapsamında değildir. AMarkets, inceleme materyallerinin kullanılması durumunda olası kayıplardan sorumlu değildir

Sosyal medyalarımızı takip edin:

Analiz bölümünde, diğer varlıkların ve döviz paritelerinin güncel analizlerini de bulabilirsiniz