AMarkets Uygulaması

AMarkets Uygulaması

En iyi ticaret uygulaması

uygulamanın derecelendirmeleri

Brent: Yatırımcılar varil başına 25 dolar’a kadar satış hedefliyor

10 Mart 2022

Yeni bir haftanın açılışında petrol azalmaya devam ediyor, arz büyümesinden kaynaklanan baskı ve koronavirüs pandemisine bağlı olarak talepte önemli bir düşüş yaşanıyor. Pazartesi saat 10:00’a kadar Moskova’da Brent varilinin maliyeti varil başına 27 dolara düştü.

Geçen hafta, Uluslararası Enerji Ajansı’nın yanı sıra OPEC organizasyonlarının petrol talebinde rekor bir düşüşle ilgili tahminleri satışların kilit tetikleyicisi oldu. Özellikle, son OPEC raporuna göre, bu yıl enerji talebi günde 6,8 milyon varil azalacak. Uluslararası Enerji Ajansı’ndaki uzmanlar, günlük 9,3 milyon varil düşüş tahmin ediyorlar. Ana düşüş Nisan ayında geliyor ve bu sırada hidrokarbon talebinin 29 milyon varil düşebileceği tahmin ediliyor. Bu kadar önemli bir talep düşüşü beklentileri OPEC ++ petrol üretimini azaltma beklentilerine ağır bastı ve petrol alıcılarının girişimi satıcılardan almalarına izin vermedi. Daha önce, kartel ve müttefikleri ile G20 petrol ihraç eden ülkeler, petrol üretimini günde 9.7 milyon varil azaltmayı kabul etti ve bu da küresel arzın% 13’üne karşılık geldi.

Artan taleple ilgili durum, hala yüksek depolama oranları ile ağırlaşmakta ve bu da fazla depolama için ücretsiz depolama tesislerinde hızlı bir azalmaya yol açmaktadır. OPEC Genel Sekreteri’ne göre, küresel ücretsiz yedek depolama sıkıntısı, ikinci çeyrekte günde 14.7 milyon varilin piyasada talep edilmemesine yol açabilir. Geçen hafta, ABD Enerji Bakanlığı Enerji Bilgi İdaresi (ÇED) 19.2 milyon varil petrol rezervinde haftalık artış olduğunu açıkladı – tüm zamanların izleme istatistikleri için rekor bir seviye. S&P Global Platts tarafından araştırılan analistler, stoklarda 10,1 milyon varil artış bekliyorlardı. Küresel ekonomiye yönelik beklentilerin belirsiz kaldığı ve OPEC ++ ülkelerinin petrol üretiminde daha büyük bir düşüşe hazır olmadığı göz önüne alındığında, petrol piyasası neredeyse daha fazla düşüşe mahkumdur.

Brent SellStop 26,90 TP 24,50 SL 27,50

Analitik incelemeler ve onlar hakkındaki yorumlar yazarların kişisel görüşlerini yansıtır ve yatırım önerisi kapsamında değildir. AMarkets, inceleme materyallerinin kullanılması durumunda olası kayıplardan sorumlu değildir

Sosyal medyalarımızı takip edin:

Analiz bölümünde, diğer varlıkların ve döviz paritelerinin güncel analizlerini de bulabilirsiniz.