AMarkets Uygulaması

AMarkets Uygulaması

En iyi ticaret uygulaması

uygulamanın derecelendirmeleri

Bu hafta dolar ne olacak?

07 Şubat 2022

Bu hafta dolar endeksinin (DXY) dinamiklerine dikkat etmenizi öneririz. Pazartesi günü ABD para endeksi düşüyor ve 93’ün altında işlem görüyor. Doların satışı beşinci seansta devam ediyor ve bu da doların 2,5 yılın en düşük seviyesini 92,47’de güncelleme olasılığını artırıyor.

Dolar üzerindeki baskı, Amerikan ekonomisinin mali bir çıkmazda olması gerçeğiyle uygulanmaya devam ediyor. Cumhuriyetçi Senatörler ve Demokratlar hala birbirleriyle anlaşamıyorlar. Federal işsizlik talepleri ve devlet yardımı konusundaki anlaşmazlıklar bir yana, taraflar posta sayımının hızlı olması için gereken ABD postanesinin finansmanı konusunda uzlaşmaya varamıyor. Doların düşüş faktörü istatistiktir. Öncelikle, ABD’deki perakende satış verileri trader’ları hayal kırıklığına uğrattı. Perakende satışlar Haziran’da bir önceki aya göre % 8.4 arttıktan sonra Temmuz ayında % 1.2 arttı. Analistler, % 1.9 m / m’lik bir artış bekliyorlardı. Tüketici faaliyeti hakkındaki zayıf rapor, ABD ekonomik toparlanmasındaki yavaşlamanın bir başka işaretiydi.

ABD’nin TikTok ve WeChat’e karşı son zamanlarda uyguladığı yaptırımlar arasında ABD-Çin ilişkileri için belirsiz beklentiler de doların satışını destekliyor. Piyasa katılımcıları, ülkeler arasındaki gerginliğin daha da artmasının Amerikan ekonomisi de dahil olmak üzere ekonomik toparlanmanın hızını olumsuz etkileyeceğinden korkuyor. Yukarıdakiler göz önüne alındığında, USD endeksi baskı altında kalma riski taşıyor.

DXY SellLimit 93.20 TP 92.00 SL 93.60

Analitik incelemeler ve onlar hakkındaki yorumlar yazarların kişisel görüşlerini yansıtır ve yatırım önerisi kapsamında değildir. AMarkets, inceleme materyallerinin kullanılması durumunda olası kayıplardan sorumlu değildir

Sosyal medyalarımızı takip edin:

Analiz bölümünde, diğer varlıkların ve döviz paritelerinin güncel analizlerini de bulabilirsiniz