AMarkets Uygulaması

AMarkets Uygulaması

En iyi ticaret uygulaması

uygulamanın derecelendirmeleri

Bu hafta dolar ne olur? Nasıl hareket eder?

03 Şubat 2022

Bu hafta USDJPY çiftinin dinamiklerine dikkat etmenizi öneririz. Pazartesi günü Amerikan para birimi Japon yeni karşısında düşmeye devam ediyor ve 104.00 civarında işlem görüyor.

Geçen Çarşamba Fed’in ABD ekonomisindeki ekonomik toparlanmanın hızı hakkında oldukça olumlu bir değerlendirme vermesine rağmen, düzenleyici tahminen 2023 yılına kadar düşük faiz oranlarını koruma ihtiyacını kabul etti. Buna ek olarak, Amerikan düzenleyici nihayet bir enflasyon hedefleme politikasına geçti, bu da Fed’in enflasyon % 2’ye ulaşana kadar faizleri yükseltmeyeceği anlamına geliyor. Amerikan düzenleyicisinin politikası, Fed’in para politikasına devam eden aşırı yumuşak yaklaşımının bir başka kanıtıdır ki doların zayıflamasına yol açtı. Bu hafta ABD para birimi daha da büyük satışlarla kalma riski altında. ABD Temsilciler Meclisi Başkanı Pelosi’nin Cuma günü yaptığı açıklamaya göre, Amerikan ekonomisi için yeni bir mali teşvik paketi tasarısı önümüzdeki günlerde Kongre’de tartışmaya sunulacak. Yeni teşvik paketi onaylanırsa, ek likidite girişi ABD’deki yükselen enflasyona dair önceki korkuları piyasaya döndürecektir.

Doların zayıflığına ek olarak Japon yeni, Japonya Merkez Bankası’nın iç ekonomiye dair bakış açısıyla da desteklendi. Buna ek olarak, yatırımcılar, merkez bankasının parasal gevşemeyi hızlandırmaktan çekinmeyeceğini söyleyen BoJ Başkanı Kuroda’nın yorumlarını görmezden geldi. Toplantının ardından Kuroda, faizlerin mevcut seviyelerin altına indirilmesi olasılığına da işaret etti. Bununla birlikte, USDJPY çifti 103.00’ün altında hareket edebilir.

USDJPY SellLimit 104.40 TP 103.00 SL 104.80

Analitik incelemeler ve onlar hakkındaki yorumlar yazarların kişisel görüşlerini yansıtır ve yatırım önerisi kapsamında değildir. AMarkets, inceleme materyallerinin kullanılması durumunda olası kayıplardan sorumlu değildir

Sosyal medyalarımızı takip edin:

Analiz bölümünde, diğer varlıkların ve döviz paritelerinin güncel analizlerini de bulabilirsiniz