AMarkets Uygulaması

AMarkets Uygulaması

En iyi ticaret uygulaması

uygulamanın derecelendirmeleri

Bugün dolar için çok önemli bir gün!

10 Mart 2022

Bugün, traderların odak noktası ABD’den gelen makroekonomik arka planda. Saat 15: 30’da, ilk çeyrek için yıllık GSYİH verileri yayınlanacak, daha sonra saat 21:00’de ABD düzenleyicisi iki günlük toplantının sonuçlarını özetleyecek ve saat 21:30’de ABD Federal Rezerv Başkanı Jerome Powell’ın geleneksel basın toplantısı düzenlenecek. Amerikan menşeli bu doymuş temel arka plan göz önüne alındığında, şu anda 99.65’te verilen ve hala büyüme potansiyelini koruyan USD (DXY) endeksinin dinamiklerine daha yakından bakmanızı öneririz.

Uzman tahminlerine göre, ilk çeyrekte ulusal ekonomik faaliyetlerin muhasebesinin en geniş göstergesi olan yıllık ABD GSYİH’sı %4 azaldı. GSYİH daha da düşerse, piyasaların ABD’deki durgunluğun daha önce düşünüldüğünden daha derin ve daha uzun olabileceğini düşünmesini sağlayacaktır. Aynı zamanda, dolar koruyucu bir varlık olarak özellikleri göz önüne alındığında, ters tepki göstermesi muhtemeldir: GSYİH rakamları ne kadar zayıf olursa, güçlenmesi o kadar önemli hale gelebilir.

Fed toplantısına gelince, GSYİH raporunun aksine, traderlar daha az ilgileniyorlar. Merkez bankası yönetiminin koronavirüs pandemik enfeksiyonunun sonuçlarını hafifletmek için yapması gereken her şey zaten yapılmıştır. Özellikle, FedReserve ana faiz oranını iki kez düşürerek% 1,5’ten neredeyse sıfıra düşürdü, ABD devlet tahvili ve ipotek destekli menkul kıymetler satın alma programına devam etti ve ayrıca kredi hatlarına ve likiditeye erişimi genişletti. Tüm bu kararlar resmi toplantılar olmaksızın çalışma düzeninde alındı. Sürprizler ancak Fed kilit oranı negatif değerlere indirmeye karar verirse ortaya çıkabilir, ancak bu önlem pek olası görünmemektedir. Bir başka sürpriz, Fed’in gelecekte kendi bilançosunu nasıl azaltmayı planladığı hakkındaki yorumlar olabilir. Eğer düzenleyici bu konuda planları paylaşırsa, doları da destekleyecektir. Yukarıdakiler göz önüne alındığında, Çarşamba günü Amerikan doları alıcıları için oldukça etkili olabilir.

DXY BuyLimit 99,50 TP 100,90 SL 99,10

Analitik incelemeler ve onlar hakkındaki yorumlar yazarların kişisel görüşlerini yansıtır ve yatırım önerisi kapsamında değildir. AMarkets, inceleme materyallerinin kullanılması durumunda olası kayıplardan sorumlu değildir

Sosyal medyalarımızı takip edin:

Analiz bölümünde, diğer varlıkların ve döviz paritelerinin güncel analizlerini de bulabilirsiniz.