AMarkets Uygulaması

AMarkets Uygulaması

En iyi ticaret uygulaması

uygulamanın derecelendirmeleri

DAX30 endekste satışlara daha yakından bakmanızı öneririz

10 Mart 2022

Cuma günü Avrupa endeksleri olumlu bir seyir izliyor. Alman DAX30 endeksi günün açılışından bu yana %0.89 ekledi ve 10428 puanda işlem gördü.

Görünüşe göre, yatırımcılar, IFO’nun raporlarının yayınlanmasından sonra bilinen Almanya’nın ekonomik beklentilerindeki önemli bozulma konusunda çok endişeli değildi. Bugün yayınlanan verilerden, Nisan ayında Alman iş çevrelerindeki ruh hali endeksinin 74.3 puanlık yeni bir tarihi en düşük seviyeye düştüğü anlaşılıyor. Euro Bölgesi Tedarik Yöneticisi Endeksleri (PMI’ler), Tüketici Güven Verileri ve ZEW Tahmin Raporu’nda olduğu gibi, IFO göstergesi, koronavirüs kaynaklı ekonomik şokun 2008 mali krizindeki durumdan çok daha ciddi olduğunu göstermektedir.

IFO iyimserliği üzerindeki bu tür iç karartıcı rakamlara rağmen, Alman ekonomisindeki ekonomik felaketin gerçek ölçeği çok daha önemli olabilir. Gerçek şu ki, IFO 2. çeyrekte GSYİH’de sadece% 2’lik bir düşüşe işaret ederken, UniCredit tahminine göre, 2. çeyrekte Almanya’daki gerçek GSYİH yaklaşık% 18 ve 2020 -% 10 azalacak .

DAX30’un büyümesine karşı, sadece istatistikleri değil, dün AB liderlerinin telekonferansının sonuçlarını da konuşuyor. Piyasa katılımcıları bütün gün AB’nin koronavirüs pandemisinin ekonomik sonuçlarıyla mücadele niyetinin ciddiyetini teyit eden sinyalleri bekliyorlar, ancak birleşik bir yardım fonu oluşturmaya karar vermek yerine sadece anlaşmazlık aldılar. Yatırımcılar ayrıca fonun AB genel bütçesinden finanse edilmesinin fonun gelecek yıla kadar yaratılamayacağı anlamına geldiğine dikkat çekti. Buna ek olarak, bu bütçe tek başına bölgenin GSYİH’sının yaklaşık %1’ini oluşturmaktadır ve Euro Bölgesi’nin kuzey ülkeleri olan Almanya ve Hollanda gibi katı mali disipline sahip olan müzakerelerde sendikanın diğer ülkelerine karşı çıktığı bir engeldir. Açıkçası, bu tür anlaşmazlıklar ile bir uzlaşma olasılığı düşüktür. Yukarıdakiler göz önüne alındığında, DAX30 endeksini yalnızca satış açısından değerlendirmenizi öneririz.

DAX30 SellStop 10250 TP 9500 SL 10450

Analitik incelemeler ve onlar hakkındaki yorumlar yazarların kişisel görüşlerini yansıtır ve yatırım önerisi kapsamında değildir. AMarkets, inceleme materyallerinin kullanılması durumunda olası kayıplardan sorumlu değildir

Sosyal medyalarımızı takip edin:

Analiz bölümünde, diğer varlıkların ve döviz paritelerinin güncel analizlerini de bulabilirsiniz.