AMarkets Uygulaması

AMarkets Uygulaması

En iyi ticaret uygulaması

uygulamanın derecelendirmeleri

DAX30’daki İşlem Fırsatı

10 Mart 2022

Salı günü dünya hisse senedi endeksleri olumlu bir seyir izledi. Piyasalar, dünyadaki koronavirüs pandemisinin yayılmasını önlemeye yardımcı olan karantina önlemlerinin etkinliğinin erken belirtileri ile desteklenmiştir.

İtalya ve İspanya da dahil olmak üzere Avrupa ülkeleri, yeni enfekte olanların sayısında yavaşlama olduğunu bildirerek karantina önlemlerinde birkaç hafta içinde yumuşama olabileceğini düşündürmektedir. Euro Bölgesi’ndeki duruma ek olarak, piyasa katılımcıları ABD’deki epidemiyolojik durumu yakından izlemeye devam ediyor, çünkü kaydedilen tüm enfeksiyon vakalarının dörtte birinden fazlası bu bölgede yoğunlaşıyor.

Euro bölgesi maliye bakanları önümüzdeki günlerde para birimi bloğunun ekonomisini toplu olarak destekleme planı üzerinde anlaşmaya varmayı planlıyorlar. Ana soru, liderlerin sermayeyi daha zengin Avrupa ülkelerinden daha düşük yaşam standartlarına sahip ülkelere dağıtmayı kabul edip etmeyecekleri veya İtalya gibi savunmasız ekonomilerin borç yükünü artıracak ucuz kredilerin düzenlenmesine yardımcı olup olmayacaklarıdır. Piyasa katılımcıları, sorunun “koronabond” konusunu ve Avrupa İstikrar Mekanizması (ESM) kapsamında bir kredi limiti de içerebileceğini düşünüyor. Bununla birlikte, Moody’s uzmanlarına göre, ekonomiyi desteklemek için devlet programlarının olumlu etkisi, virüsü içeren önlemlerin neden olduğu zararı tam olarak telafi etmek için yeterli olmayacaktır.

DAX30 alıcılarının ruh halleri, 1991’den bu yana yapılan anketin tarihindeki en dramatik düşüş olan -20.8’e gerileyen Ifo beklentileri endeksindeki zayıf verilerle bozulabilir. 2008 küresel mali krizi sırasında endeks 13,3 puan düştü. Otomotiv endüstrisindeki sanayicilerin beklentileri özellikle düşüktü. Mart ayında sanayi endeksi Şubat’taki 4.2’den -36 puana geriledi. Kauçuk ve plastik üreticileri de önemli bir düşüş öngörüyor: Şubat ayında 2,9’dan sonra endeksleri -32 puan. Görünüşe göre, önümüzdeki üç ay içinde Alman endüstrisi gerçekten ciddi bir resesyonla karşı karşıya. Yukarıdakiler göz önüne alındığında, DAX30’daki kısa pozisyonlar hala bir önceliktir.

DAX30 SellStop 10200 TP 8500 SL 10700

Analitik incelemeler ve onlar hakkındaki yorumlar yazarların kişisel görüşlerini yansıtır ve yatırım önerisi kapsamında değildir. AMarkets, inceleme materyallerinin kullanılması durumunda olası kayıplardan sorumlu değildir

Sosyal medyalarımızı takip edin:

Analiz bölümünde, diğer varlıkların ve döviz paritelerinin güncel analizlerini de bulabilirsiniz.