AMarkets Uygulaması

AMarkets Uygulaması

En iyi ticaret uygulaması

uygulamanın derecelendirmeleri

Dolar baskı altında kalıyor!

07 Şubat 2022

Amerikan para endeksi, Perşembe günü işlem aktif olarak düşüyor. Günün açılışından bu yana, DXY % 0,22 kaybetti ve 93.14’e geriledi. Piyasa katılımcıları, Amerikan parasının satışının en yakın hedef olan 92.00 ile devam edeceğine inanıyor.

Dolar, artan enflasyonist risklerin etkisi altına giriyor. Bir gün önce açıklanan verilere göre, Amerika Birleşik Devletleri’nde tüketici fiyatları Temmuz ayında yükseldi ve koronavirüs salgını sonrasında talepte yaşanan toparlanmanın ortasında enflasyonda hızlanmanın sinyalini verdi. Sunulan verilere göre Temmuz ayında tüketici fiyat endeksi (TÜFE) bir önceki aya göre % 0.6 arttı. Haziran ayında endeks de % 0.6 arttı. Değişken gıda ve enerji fiyatlarını hariç tutan çekirdek TÜFE, Ocak 1991’den bu yana en önemli aylık yükselişin (% 0.2) ardından % 0.6 arttı. WSJ tarafından ankete katılan ekonomistler, genel TÜFE’nin % 0.3 artmasını ve çekirdek endeksin % 0.2 artmasını bekliyordu.

Tüketici fiyatlarındaki artış, karantina kısıtlamaları hafiflemeye devam ettikçe Amerikalıların kişisel araç kullanımlarını artırdığını doğruluyor. Birçok tüketici, tatile kendi arabaları ile gitmeyi tercih ederek, havayollarının hizmetlerini kullanmaktan hâlâ çekiniyor.
Dolar, ABD’de yeni bir mali teşvik paketine ilişkin belirsizliğin de baskısı altında. Cumhuriyetçi Senatorlerin Lideri Mitch McConnell, müzakerelerin durduğunu açıkladı. ABD Hazine Bakanı Steve Mnuchin ayrıca, Cumhuriyetçi Senatörler yardım fonunu 2 trilyon dolara çıkarmayı kabul etmedikçe, Demokratların müzakerelerle hiç ilgilenmediğini belirtti. Görünüşe göre, nihai kararlar ertelenebilir.

DXY SellStop 93.10 TP 92 SL 93.50

Analitik incelemeler ve onlar hakkındaki yorumlar yazarların kişisel görüşlerini yansıtır ve yatırım önerisi kapsamında değildir. AMarkets, inceleme materyallerinin kullanılması durumunda olası kayıplardan sorumlu değildir

Sosyal medyalarımızı takip edin:

Analiz bölümünde, diğer varlıkların ve döviz paritelerinin güncel analizlerini de bulabilirsiniz