AMarkets Uygulaması

AMarkets Uygulaması

En iyi ticaret uygulaması

uygulamanın derecelendirmeleri

Dolar: Daha pahalıya satmak için uygun bir fırsat!

07 Şubat 2022

Çarşamba günü Amerikan para birimi için çok verimli bir gündü. ABD doları endeksi (DXY) % 0.88 artarak 93.01’de günü kapattı.

Amerikan para biriminin aktif büyümesi, trader’ların ABD Merkez Bankası protokollerinin yayınlanmasına verdiği tepkiydi. Beklendiği gibi, ABD’li düzenleyiciler, koronavirüs salgını nedeniyle ABD ekonomisinin görünümü hakkında yüksek derecede belirsizlik olduğunu kaydetti. FOMC temsilcileri, ABD ekonomisinin gelecekteki beklentilerinin büyük ölçüde ülkedeki epidemiyolojik duruma ve ayrıca devletin koronavirüs enfeksiyonunun yayılmasını kontrol altına almak için aldığı önlemlere bağlı olduğu konusunda anlaştılar.

Toplantıya katılanlar, Amerikan ekonomisinin ek desteğe ihtiyaç duyacağını kabul ettiler, ancak yeni araçları ne zaman kullanmaya başlayacaklarına burada dair karar almadılar. Merkez bankasının kullanabileceği başka bir araç olan getiri eğrisinin kontrolü hakkında konuşan ve oy veren Fed üyeleri arasında çoğunluk, ABD’deki uzun vadeli tahvil faizleri zaten çok düşük olduğu için mevcut ortamda ekonomi üzerindeki etkisinin ılımlı olacağını belirtti.

Protokollerin dolar üzerindeki olumlu etkisi uzun sürmedi. Bugün, DXY, yeni büyüme faktörleri arayan alıcılar için tükenmiş bir coşkunun sinyalini vererek tekrar düştü. Piyasa katılımcıları, Temmuz ayı sonunda artan işsizlik yardımlarının ödenmesini durdurduktan sonra tüketici güvenini artırmak için ek hükümet harcamalarına güveniyorlar. Ancak ABD Hazine Bakanı Steven Mnuchin’in Salı günü söylediği gibi, Cumhuriyetçi Senatörler ve Demokratlar arasındaki müzakereler çıkmaza girdi. Müzakereler yeniden başladığında, tek bir soru olacak: Bir sonraki mali teşvik paketi ne kadar büyük olacak? Konuşmanın 1 trilyon dolar kapasiteli bir fon hakkında olacağı düşünüldüğünde, Amerikan para birimi, ABD’de daha fazla enflasyon riskiyle bağlantılı başka bir satış dalgasıyla karşı karşıya kalacak.

DXY SellStop 92.80 TP 91.80 SL 93.10

Analitik incelemeler ve onlar hakkındaki yorumlar yazarların kişisel görüşlerini yansıtır ve yatırım önerisi kapsamında değildir. AMarkets, inceleme materyallerinin kullanılması durumunda olası kayıplardan sorumlu değildir

Sosyal medyalarımızı takip edin:

Analiz bölümünde, diğer varlıkların ve döviz paritelerinin güncel analizlerini de bulabilirsiniz