AMarkets Uygulaması

AMarkets Uygulaması

En iyi ticaret uygulaması

uygulamanın derecelendirmeleri

Dolar neden yükselecek?

09 Mart 2022

Amerikan para birimi üst üste ikinci gün büyüyor. Perşembe günü işlem seansının açılışından bu yana ABD doları endeksi (DXY)% 0,1 ekliyor ve 97.30’da işlem görüyor. Dolar, koruyucu özellikleri nedeniyle destek almaya devam ediyor. Son günlerde, yatırımcılar dünyadaki kötüleşen epidemiyolojik durumun arka planına karşı riskli varlıklardan kaçınmaya çalışıyorlar. Dünya Sağlık Örgütü, ABD, Çin ve Latin Amerika’da koronavirüs insidansında önemli bir artış olduğunu göstermiştir. ABD pandeminin başlamasından bu yana günlük ikinci en büyük enfeksiyon sayısını kaydetti. Özellikle, günde teyit edilen koronavirüs vakalarının sayısı 36 bine yükseldi, bu da neredeyse Nisan sonunda ulaşılan rekor seviyeye karşılık geliyor.
Alıcılar tarafında, dolar da dünyadaki jeolojik gerginliği artırıyor. Runaway Homeland Güvenlik Danışmanı Robert O’Brien Çarşamba günü Pekin’i fikri mülkiyet çalmakla suçladı, insan haklarını, agresif yayılmayı denedi, Wuhan’daki koronavirüs pandemisinin başlangıcını gizledi, teşvik etmek ve yanlış bilgilendirmek için sosyal ağları kullandı ve altta yatan nedeni kınadı ideoloji. Ona göre, Çin tehlikeli bir oyuna başladı, diğer ülkelerin pahasına baskın bir pozisyon işgal etmeye çalıştı. ABD ve Çin arasındaki ilişkilerdeki belirsizliğin yanı sıra, piyasa katılımcıları ABD’nin 3.1 milyar dolar değerindeki Avrupa mallarına yönelik vergileri artırma planlarıyla karıştırıldı Gümrük vergilerinin olası girişine ilişkin uyarı, zeytin ve malt birası gibi mallar için de geçerlidir. uçak üreticilerine devlet sübvansiyonları konusunda uzun süre devam eden bir anlaşmazlık.
Bugün, doların dinamikleri tamamen traderlar’ın ABD’de makroekonomik verilerin serbest bırakılmasına tepkisine bağlı olacaktır. Saat 15: 30’da trader’lara GSYİH, işsizlik yardımı başvuruları ve dayanıklı mal siparişleri hakkında yıllık veriler sunulacağını unutmayın. Veriler hayal kırıklığına uğratmazsa, ABD ekonomisinde devam eden iyileşme belirtileri ABD para birimi için ek destek sağlayabilir.

DXY BuyLimit 97,00 TP 97,80 SL 96,70

Analitik incelemeler ve onlar hakkındaki yorumlar yazarların kişisel görüşlerini yansıtır ve yatırım önerisi kapsamında değildir. AMarkets, inceleme materyallerinin kullanılması durumunda olası kayıplardan sorumlu değildir

Sosyal medyalarımızı takip edin:

Analiz bölümünde, diğer varlıkların ve döviz