AMarkets Uygulaması

AMarkets Uygulaması

En iyi ticaret uygulaması

uygulamanın derecelendirmeleri

Dolar yükselecek mi? AMarkets teknik analitik

10 Mart 2022

Amerikan para birimi endeksi şu anda aktif olarak toparlanmaya çalışmaktadır. Günün açılışından bu yana USD (DXY) endeksi % 0.4 ekledi ve 100.00’ın üzerindeki hareket potansiyelini korurken 99.40’tan işlem görmeye devam ediyor.

Dolar, koronavirüs pandemisinin hızla yayılması bağlamında talebi artan koruyucu özellikleri ile desteklenmektedir. Johns Hopkins Araştırma Merkezine göre, bugün Amerika Birleşik Devletleri’nde, yaklaşık 190 bin kişi yeni virüsle enfekte olurken, sayıları hızla artmaya devam ediyor. ABD Başkanı Donald Trump’a göre, önümüzdeki iki hafta, enfekte olanların sayısı zirveye ulaştığında ABD ekonomisi için en zor olacak. Bir pandeminin ekonomi üzerindeki etkisinin ilk işaretlerinin istatistiklerde zaten gösterildiğini belirtmek gerekir. Dün yayınlanan bir Konferans Kurulu raporu, tüketici güven endeksinin Şubat ayında 132.6’dan Mart ayında 120.0’a düştüğünü gösterdi. Bugün, trader’lar temel raporlarda daha da doygun bir ticaret oturumu bekliyorlar. Saat 15:15’te, yatırımcılara ABD pazarının durumu hakkında ADP verileri sunulacak. Saat 17: 00’de imalat sektöründe bir ISM istihdam endeksi ve imalat sektöründe bir ISM iş etkinliği endeksi olacaktır. Tahminlere göre, piyasa katılımcıları, ABD ekonomisindeki felaketin ölçeğinin değerlendirilmesine yardımcı olacak zayıf raporlar bekliyor.

Görünüşe göre ABD feci bir ikinci çeyrek bekliyor. Goldman Sachs uzmanlarının tahminlerine göre, 2020’nin ikinci çeyreğinde ABD GSYİH büyümesi yıllık bazda% -34 olurken, işsizlik oranı yıl ortasında% 15’e çıkacak. Bu senaryonun, Fed ve ABD Hükümeti’nin pandeminin yayılmasıyla birlikte ekonomik durgunluğun etkilerini azaltma çabalarına rağmen gerçek olduğundan daha fazla olduğuna dikkat edin. ABD yetkilileri ABD dolarındaki büyüme hızını kesinlikle yavaşlattı, ancak en azından Covid-19’un neden olduğu sağlık krizi zirvede oluncaya kadar, talebin piyasaya erken hakim olmaya devam etmesi bekleniyor. Yukarıdakiler göz önüne alındığında, DXY’nin büyümesi iyi devam edebilir.

DXY BuyLimit 99,20 TP 102,40 SL 98,60

Analitik incelemeler ve onlar hakkındaki yorumlar yazarların kişisel görüşlerini yansıtır ve yatırım önerisi kapsamında değildir. AMarkets, inceleme materyallerinin kullanılması durumunda olası kayıplardan sorumlu değildir

Sosyal medyalarımızı takip edin:

Analiz bölümünde, diğer varlıkların ve döviz paritelerinin güncel analizlerini de bulabilirsiniz.