AMarkets Uygulaması

AMarkets Uygulaması

En iyi ticaret uygulaması

uygulamanın derecelendirmeleri

Doları ucuza satın almak için harika bir fırsat!

09 Mart 2022

Çarşamba günü piyasada ABD para birimi karışık dinamikler gösteriyor. Saat 10.00’da ABD Doları Endeksi (DXY) 97.30 civarında yaklaşıyor.
Coronavirus, ABD Hazine Sekreteri Stephen Mnuchin ve ABD Federal Rezervi Jerome Powell’ın dün yaptığı ortak açıklamada bir kez daha vurgulanan ana tartışma konusu oldu. Regülatör başkanı, ABD ekonomisinin tahmin edilenden daha hızlı bir şekilde toparlanabildiğini kaydeden genel olumsuz tabloyu azaltmaya çalıştı. Bununla birlikte, gelecekteki beklentilerinin ABD ekonomisinin pandemiyi ne kadar çabuk yenebileceğine bağlı olacağını da açıkladı. Powell yeni bir finansal yardım paketi açıklamadığından, dolar alıcıları, ulusal finansal sistemdeki yeni likidite bölümlerinin kaçınılmaz olarak daha yüksek enflasyona ve daha sonra para biriminin devalüasyonuna yol açmasını bekleyen satıcılara direnme şansına sahip oldu.
Powell’ın ABD ekonomisinin büyüme yolunda kaldığına dair yorumları da istatistiklerle doğrulandı. Konferans Kurulu ABD’de Tüketici Güveni Mayıs ayında 85.9’dan Haziran ayında 98.1’e yükseldi. Bugün, yatırımcıların dikkatinin odağı ADP’nin ABD işgücü piyasasına ilişkin Haziran raporu, imalat sektörü için ISM endeksi verileri ve enflasyonun hızlanması ve ABD Federal Rezervinin son toplantı tutanağıdır.
Dünyadaki epidemiyolojik durumun bozulmasıyla dolara daha fazla destek sağlanmaya devam edilecektir. Florida, Texas, California ve Arizona’daki koronavirüs enfeksiyonlarındaki artış, bazı analistlerin ABD’nin ekonomik toparlanmasını yavaşlatabilecek karantina kısıtlamalarını yeniden uygulamaktan korkmalarına neden oldu. Amerika Birleşik Devletleri’nde günlük COVID-19 vaka sayısı 40 bini aşıyor Uzmanlar bu rakamın 100 bin kişiye ulaşabileceğinden korkuyor.
Savunma varlıklarına yönelik talebi destekleyen piyasa endişeleri için ayrı bir konu, ABD seçimleri öncesinde ABD-Çin ilişkilerindeki gerginliğin yanı sıra ABD ile AB arasındaki ticari ilişkilerin kötüleşme olasılığıdır ve bu da küresel ekonomik iyileşme beklentilerini artırabilir. Bununla birlikte, endeksi 98.00’ın üzerinde birleştirmek için DXY alımlarını bekletmenizi öneririz.

DXY BuyLimit 97,20 TP 98,50 SL 96,80

Analitik incelemeler ve onlar hakkındaki yorumlar yazarların kişisel görüşlerini yansıtır ve yatırım önerisi kapsamında değildir. AMarkets, inceleme materyallerinin kullanılması durumunda olası kayıplardan sorumlu değildir

Sosyal medyalarımızı takip edin:

Analiz bölümünde, diğer varlıkların ve döviz paritelerinin güncel analizlerini de bulabilirsiniz