AMarkets Uygulaması

AMarkets Uygulaması

En iyi ticaret uygulaması

uygulamanın derecelendirmeleri

ECB toplantısı Euro için temel risk!

09 Mart 2022

Bu hafta EURUSD çiftinin dinamiklerine dikkat etmenizi öneririz. Pazartesi günkü ticaret seansı sırasında dolar karşısında Avrupa para birimi toparlanmaya devam ediyor ve 1,13 seviyesinden işlem görüyor.
Parite, yatırımcıların Avrupa ekonomisine ilişkin beklentiler ve ABD’deki koronavirüs hastalarının sayısı konusunda endişe verici istatistiklerden baskı altında olan doların zayıflığına ilişkin iyimser beklentileri ile destekleniyor. Analistler, ABD ekonomisinin büyüme oranının bir ay önce tahmin edilenden önemli ölçüde daha düşük olacağına ve bunun da yetkililerden ve Fed’den ek teşvikler gerektireceğine inanıyor. Bu haftanın ilerleyen saatlerinde, trader’lara ABD’de tüketici fiyat endeksi ve perakende satışlar hakkında veriler sunulacak. İstatistikler hayal kırıklığına uğratmazsa, doların avro karşısındaki kayıpları telafi etme şansı olacaktır.

Avrupa para biriminin dinamikleri için daha da temel bir tetikleyici, Perşembe günü yapılacak olan ECB toplantısı olacak. Piyasa katılımcıları, yönetim kurulunun çeşitli üyelerinden, düzenleyicinin salgının etkilerini hafifletmek için ne gerekiyorsa yapmaya istekli olduğuna dair son yorumların tekrarlanmasını beklemektedir. Goldman Sachs analistlerine göre, ECB, son büyüme göstergeleri beklenenden daha iyi olduğu için ekonomik beklentiler konusunda biraz daha iyimser bir ton benimseyecek. Ayrıca, Haziran tahminleri maliye ve para politikalarının hafifletilmesinin son turunu dikkate almadı. Bununla birlikte, ECB yine de mevcut niceliksel genişleme programını genişletmeye karar verirse, Euro’nun para arzının potansiyel büyümesine birincil tepkisi azalabilir.

EURUSD SellLimit 1.1350 TP 1.1210 SL 1.1390

Analitik incelemeler ve onlar hakkındaki yorumlar yazarların kişisel görüşlerini yansıtır ve yatırım önerisi kapsamında değildir. AMarkets, inceleme materyallerinin kullanılması durumunda olası kayıplardan sorumlu değildir

Sosyal medyalarımızı takip edin:

Analiz bölümünde, diğer varlıkların ve döviz paritelerinin güncel analizlerini de bulabilirsiniz