AMarkets Uygulaması

AMarkets Uygulaması

En iyi ticaret uygulaması

uygulamanın derecelendirmeleri

ECB toplantısı üzerinden nasıl para kazanılır?

09 Mart 2022

Perşembe günü dolar karşısındaki Avrupa para birimi 1,14 seviyesine yakın bir seviyede toplanıyor. EURUSD paritesinin arifesinde 1.1450 direncini test ederek Mart ayı maksimum seviyesini güncelledi. Euro, yatırımcılar arasında artan risk iştahı karşısında zayıflayan bir dolar ile desteklendi. Diğer şirketlerden yapılan aşı denemeleri önümüzdeki haftalarda test edilecek ve tüccarlar, pandeminin yayılmasını engelleyebilecek ve tüketici duygularını destekleyebilecek etkili bir aşının ne kadar hızlı olduğunu değerlendirmek için sonuçlarını yakından izleyecekler.

Perşembe günü düzenlenen Asya oturumunda ABD para birimi, ABD’den gelen güçlü makroekonomik raporların desteğinden yararlanarak kayıpların bir kısmını geri kazanmayı başardı. Yayınlanan verilere göre, Haziran ayında Amerika’da sanayi üretimi bir önceki aya göre %1,4 artışla % 5.4 arttı. Analistler %4,3 m/m artış bekliyordu. Aynı dönem için kapasite kullanımı %65,1’den %68,6’ya yükseldi ve bu da analistlerin %67,7’lik tahminlerinden daha iyi olduğu ortaya çıktı.

Bugün, trader’ların odak noktası ECB’nin faiz oranı kararının yanı sıra büyük olasılıkla AB ekonomisine ilişkin güncellenmiş tahminlerin sunulacağı bir basın toplantısıdı yapılacaktır. Piyasa katılımcıları toplantının resmi olacağına inanıyor. Avrupa düzenleyicisi, Euro Bölgesi’ndeki makroekonomik arka plan kötüleşirse para politikasını hafifleterek, uyarlanabilir yaklaşımı ve harekete geçme isteğini yeniden teyit edecektir. Euro dinamikleri üzerinde çok daha büyük bir etki yarın başlayacak olan AB zirvesi olabilir. Amacı, koronavirüs pandemisinin en sert darbesine maruz kalan Avrupa ülkeleri için bir acil durum fonu üzerinde anlaşmaya varmaktır. Sıkı mali disipline sahip ülkelerin yüksek borç yükü olan bölgeleri finanse etmeye istekli olmaları muhtemel olmadığından, fonun oybirliği ile onaylanmama riski vardır. Yukarıdakiler göz önüne alındığında, tartışma ertelenebilir ve göründüğü takdirde fonun kendisi Ağustos’tan daha erken olmayacaktır. Bu arka plana karşı, Avrupa para birimlerinin aşırı alındığı bu şartlarda satışlar devam edebilir.

EURUSD SellLimit 1.1450 TP 1.1280 SL 1.1510

Analitik incelemeler ve onlar hakkındaki yorumlar yazarların kişisel görüşlerini yansıtır ve yatırım önerisi kapsamında değildir. AMarkets, inceleme materyallerinin kullanılması durumunda olası kayıplardan sorumlu değildir

Sosyal medyalarımızı takip edin:

Analiz bölümünde, diğer varlıkların ve döviz paritelerinin güncel analizlerini de bulabilirsiniz