AMarkets Uygulaması

AMarkets Uygulaması

En iyi ticaret uygulaması

uygulamanın derecelendirmeleri

Euro ayı işlemlere başladı

10 Mart 2022

Bu hafta EURUSD’ye daha yakından bakmanızı öneririz. Cuma günü, EURUSD dünya ekonomisinin koronavirüs pandemisinin yayılmasının felaketle sonuçlandığı Mart ayının sonunda son verilen 1.0726’ya düştü. Sabah agresif satışlara rağmen, Cuma günü kapanışta, girişim yine pariteyi 1.08’in üzerine getirmeyi başaran alıcılara geçti. Temel geçmişin sadece hafta boyunca kötüleştiği göz önüne alındığında, paritenin iyileşmesi sadece teknik faktörlerden kaynaklandı. Piyasa katılımcıları önümüzdeki günlerde durumun değişeceğine ve temel altyapının tekrar EURUSD için ana katalizör olacağına inanıyor.
Geçen hafta, Avrupalı liderlerin bölge ekonomisini desteklemek için bir başlangıç planı üzerinde anlaştıklarını, ancak bu yardımın formatı üzerinde anlaşamadıklarını hatırlayın (serbest dilim veya yumuşak krediler olmalıdır). Buna ek olarak, Cuma günü yayınlanan Almanya’dan alınan makroekonomik istatistikler, ülkedeki IFO iş anlayışında daha fazla düşüş olduğunu yansıttı. Euro Bölgesi Tedarik Yöneticisi Endeksleri (PMI’ler), Tüketici Güven Verileri ve ZEW Tahmin Raporu’nda olduğu gibi, Ifo göstergesi, koronavirüsten gelen ekonomik şokun 2008 mali krizinde olanlardan çok daha ciddi olduğunun bir başka kanıtıdır.

Euro bölgesinde makroekonomik ortamdaki önemli bozulma göz önüne alındığında, Perşembe günü yapılacak olan ECB toplantısı euro satıcılarının konumunu önemli ölçüde güçlendirebilir. Toplantıda Avrupa düzenleyicisinin ekonomiyi canlandırmak için ek tedbirler açıklaması bekleniyor. Bu önlemler arasında, uzun vadeli özel yeniden finansman operasyonlarının uzatılması, acil durum programının bir parçası olarak 750 milyar € ‘luk bir pandeminin sonuçlarıyla başa çıkmak için merkez bankası tarafından satın alınan tahvillerden elde edilen gelirleri yeniden yatırım yapma yükümlülüğü ve bu programın hacminin 50 milyar €’ luk bir artış yer alacak. Bu senaryoda, EURUSD 1,07’ye gerileme tehlikesiyle karşı karşıyadır.

EURUSD SellStop 1,0820 TP 1,07 SL 1,0850

Analitik incelemeler ve onlar hakkındaki yorumlar yazarların kişisel görüşlerini yansıtır ve yatırım önerisi kapsamında değildir. AMarkets, inceleme materyallerinin kullanılması durumunda olası kayıplardan sorumlu değildir

Sosyal medyalarımızı takip edin:

Analiz bölümünde, diğer varlıkların ve döviz paritelerinin güncel analizlerini de bulabilirsiniz.