AMarkets Uygulaması

AMarkets Uygulaması

En iyi ticaret uygulaması

uygulamanın derecelendirmeleri

Euro için çok önemli bir gün. Teknik analizi AMarkets

10 Mart 2022

Bugün Avrupa para birimi için son derece önemlidir. İstanbul saatiyle 15: 45’te, bölge ekonomisini koronavirüs salgınının olumsuz etkilerinden korumak için gerekli kararlı önlemleri almaları beklenen ECB’nin uzun zamandır beklenen toplantısı yapılacak. Daha önce, Avrupa Merkez Bankası Başkanı Christine Lagarde AB liderlerini eşgüdümlü bir çaba olmadan Avrupa’nın 2008 küresel mali krizini anımsatan bir senaryo ile karşı karşıya olacağı konusunda uyardı.

Birçoğu zaten yeni teşvikler kullanan G7 ülkelerinin diğer merkez bankalarının aksine, ECB’nin yeteneklerinin önemli ölçüde sınırlı olduğunu belirtmek gerekir. Bunun nedeni, ECB’nin niceliksel gevşeme programını yeniden başlatırken daha önce oranları tarihi düşüklere indirmiş olmasıdır.

ECB’nin sınırlı yetenekleri sadece virüsün Avrupa’daki yayılmasının ABD’den daha büyük olduğu ve Euro Bölgesi ekonomisinin daha zor bir durumda olduğu sorununu güçlendiriyor. Bir gün önce ABD Başkanı Donald Trump 31 Aralık’a kadar çalışan vatandaşlar için vergileri azaltma niyetini açıkladı. Tasarının hala Kongre’den geçirilmesi gerekiyor, ancak yatırımcılar Washington’un ekonomiyi desteklemek için AB’den daha fazla paraya sahip olduğunu görüyorlar. Bu arada DSÖ başkanı Tedros Adhan Ghebreyesus Çarşamba günü yaptığı açıklamada, koronavirüsün yayılmasının küresel bir salgın ölçeğine ulaştığını söyledi. Son iki hafta içinde, Çin dışındaki Covid-19 vakalarının sayısı 13 kat arttı.

Çoğu trader, yeni ECB teşvik önlemlerinin mevduat oranlarını 10 baz puan düşürerek% -0,60’a düşürmeyi ve aylık net varlık alımlarını 20 milyar avrodan 40 milyar avroya yükseltmeyi içereceğini kabul ediyor. Ayrıca, varlıkların daha büyük bir hacimde satın alınması bu ayın sonundan önce başlayabilir. Ayrıca, Avrupa Merkez Bankası’nın küçük ve orta ölçekli şirketlere borç vermeyi artırmak için hedeflenen yeniden finansman programları şartlarını yumuşatması beklenmektedir. Benzer önlemler daha önce oranı% 0.5 oranında azaltan İngiltere Bankası tarafından ve ticari bankalar için rezerv oranları tarafından açıklanmıştı. Yatırımcıların beklentileri karşılanırsa ve ECB yukarıdaki parasal genişlemeye giderse, Avrupa para birimi mevcut oturumu 1,12’nin altındaki negatif bölgede sona erdirme riski taşımaktadır.

EURUSD SellLimit 1.1310 TP 1.1050 SL 1.1370

Analitik incelemeler ve onlar hakkındaki yorumlar yazarların kişisel görüşlerini yansıtır ve yatırım önerisi kapsamında değildir. AMarkets, inceleme materyallerinin kullanılması durumunda olası kayıplardan sorumlu değildir

Sosyal medyalarımızı takip edin:

Analiz bölümünde, diğer varlıkların ve döviz paritelerinin güncel analizlerini de bulabilirsiniz.