AMarkets Uygulaması

AMarkets Uygulaması

En iyi ticaret uygulaması

uygulamanın derecelendirmeleri

Euro’da nasıl para kazanılır? AMarkets analitik

10 Mart 2022

Bu hafta EURUSD’a dikkat etmenizi öneririz. Saat 12’de Euro dolar karşısında 1,07’den işlem görerek işlemcilerin risk alma konusundaki genel isteksizliğinin yanı sıra koruyucu bir dolara olan talebin arttığını göstermektedir.

Piyasa katılımcıları, Çin koronavirüs enfeksiyonunun korkunç yayılma oranının neden olduğu Avrupa makroekonomik ortamında önemli bir bozulmanın, euroyu sadece yabancıların arasında bırakmakla kalmayıp, aynı zamanda Amerikan rakibine karşı değerlere tarihsel çöküşünü de kışkırtabileceğine inanıyor. Geçen hafta, riskli varlıkların değerindeki keskin düşüş nedeniyle, euro Nisan 2017’den bu yana minimum fiyat seviyelerini güncelledi. Küresel düzenleyicilerin almak zorunda kaldığı emsalsiz ekonomik önlemlerin piyasa duyarlılığının iyileştirilmesine büyük katkıda bulunmadığını belirtmek gerekir. Görünüşe göre, yatırımcılar sadece enfeksiyonun lokalizasyonu ve yayılma oranında bir azalma ortaya çıkarsa, en kötüsünün geride olduğuna inanmaya hazır olacaklar. Bu arada, Almanya Başbakanı Angela Merkel hasta ile temas ettikten sonra karantina alındı. Bugün Alman hükümeti, Avrupa’nın en büyük ekonomisini salgının etkilerinden koruma amaçlı 500 milyar euroya kadar bir mali önlem paketini tartışmalıdır.

Euro üzerindeki baskı zayıf istatistikler tarafından da uygulanmaktadır. Böylece, Şubat ayında Cuma günü yayınlanan Almanya’daki üretici fiyat endeksi, bir önceki aya göre % 0,8 artışla % 0,4 düştü. Analistler % 0.1 m / m’lik bir düşüş beklemişti. AB’nin mevsimsellikten arındırılmış cari işlemler dengesi, Ocak ayında 51,2’den 8,7 milyar euroya gerilerken, tahminler sadece 20,5 milyar azalmayı önerdi, muhtemelen Euro bölgesi daha da zor zamanlar bekliyor. Ülkenin 2020’deki gayri safi yurtiçi hasılası% 6 azalabilir, bu da yüz yıldaki en derin durgunluğun sonucu olacaktır. Başlangıçta uzmanlar, virüsün AB nüfusunun% 20-30’unu kapsayacağını umuyordu, ancak son raporlar nüfusun% 80’inin hastalanabileceğini gösteriyor. Bunu göz önünde bulundurarak, Euro’yu 1,05’in altına sabitlemek için EURUSD’da “kısa” pozisyonlar tutmanızı öneririz.

EURUSD SellStop 1.0650 TP 1.0350 SL 1.0720

Analitik incelemeler ve onlar hakkındaki yorumlar yazarların kişisel görüşlerini yansıtır ve yatırım önerisi kapsamında değildir. AMarkets, inceleme materyallerinin kullanılması durumunda olası kayıplardan sorumlu değildir

Sosyal medyalarımızı takip edin:

Analiz bölümünde, diğer varlıkların ve döviz paritelerinin güncel analizlerini de bulabilirsiniz.