AMarkets Uygulaması

AMarkets Uygulaması

En iyi ticaret uygulaması

uygulamanın derecelendirmeleri

EURUSD, 1.19’un üzerinde yukarı yönlü potansiyeli koruyor!

07 Şubat 2022

Bu hafta EURUSD çiftinin dinamiklerine dikkat etmenizi öneriyoruz. Pazartesi günü Avrupa para birimi dolar karşısında karışık dinamikler sergiliyor ve 1.1772’den işlem görüyor.

Geçen Cuma, Euro, Amerikan işgücü piyasasının durumuna ilişkin güçlü verilerin açıklanmasının ardından destek alan doların yerel olarak güçlenmesi zemininde baskı altına girdi. ABD Çalışma Bakanlığı tarafından hazırlanan bir rapora göre, ABD ekonomisi Temmuz ayında 1.763 milyon yeni iş yarattı ve işsizlik oranı % 10.2’ye düştü. The Wall Street Journal’ın araştırdığı ekonomistler, işlerin 1,5 milyon artmasını ve işsizlik oranının Haziran ayındaki % 11,1’den % 10,6’ya düşmesini bekliyordu. Beklenenden daha iyi istatistikler yayınlanırken, işe alım büyümesi son haftalarda yavaşladı, bu da sektörün tamamen toparlanmasının yıllar alabileceği anlamına geliyor.

EURUSD çiftinin diğer dinamikleri, Amerikan para biriminin, koronavirüs krizi sırasında yeni bir mali teşvik paketine ilişkin kararnameleri imzalamak için Kongre’yi geçme kararına karşı Trump’ın beklenmedik kararına nasıl tepki vereceğine bağlı olacak. Trump, Kongre’deki müzakerelerin durması ve Cumhuriyetçi Senatörler ile Demokratların bu yardımın miktarı konusunda anlaşamadıkları için bu tür önlemler almaya zorlandığını söyledi. Daha önce, Demokrat ve Cumhuriyetçi Senatorlerin partilerin temsilcileri iki hafta boyunca koronavirüs krizi mağdurlarına yeni bir yardım paketi üzerinde anlaşmaya çalıştı. Piyasa katılımcıları, 1 trilyon dolardan az olmayan ek likidite girişinin borsayı destekleyeceğinden korkuyor, ancak artan enflasyon risklerinden ve ABD tahvillerinin düşen getirilerinin baskısı altında kalan doları desteklemiyor. Dolardaki düşüş eğiliminin yüksek olma olasılığı göz önüne alındığında, EURUSD almak için hala geç değil.

EURUSD BuyLimit 1.1720 TP 1.19 SL 1.1660

Analitik incelemeler ve onlar hakkındaki yorumlar yazarların kişisel görüşlerini yansıtır ve yatırım önerisi kapsamında değildir. AMarkets, inceleme materyallerinin kullanılması durumunda olası kayıplardan sorumlu değildir

Sosyal medyalarımızı takip edin:

Analiz bölümünde, diğer varlıkların ve döviz paritelerinin güncel analizlerini de bulabilirsiniz