AMarkets Uygulaması

AMarkets Uygulaması

En iyi ticaret uygulaması

uygulamanın derecelendirmeleri

EURUSD baskı altında kalıyor

10 Mart 2022

Bu hafta EURUSD daha yakından bakmanızı öneririz. Saat 10: 00’a kadar, dolar karşısında Euro 1.0820’de işlem görürken, aşağıdaki hareket potansiyelini koruyor.

Geçen Cuma günü, ABD işgücü piyasasına ilişkin zayıf bir rapor bile Euro’nun büyümesine yardımcı olmadı. Bilindiği gibi, Amerikan ekonomisinin Nisan ayında tarım dışında yarattığı yeni işlerin sayısı, geçen ay 870 bin azalmanın ardından 20.5 milyon azaldı. İşsizlik oranı %4.4’ten – %14.7’ye yükselirken, analistler büyümeyi %14’e kadar çıkardı. Böylece, Nisan ayı tarım dışı bordroları, istatistikler için kaydedilen en kötü rapordu. Amerikan işgücü piyasasındaki önemli zayıflık yine piyasa katılımcılarının dikkatini Amerikan ekonomisinin kasvetli beklentilerine çekti, bu da ek likidite arayışına ve dolayısıyla doların büyümesine yol açabilir.

Amerikan para birimini güçlendirme potansiyeline ek olarak, yeni teşvik önlemlerine ilişkin belirsizlik Euro üzerinde baskı kurmaya devam edecektir. Geçen haftanın sonlarında, Almanya’nın ECB’nin krizden sonra Avrupa ekonomisinin toparlanmasını zorlaştıracak yeni bir tahvil satın alma programını haklı göstermesini talep ettiği biliniyordu. Ancak geçen Cuma günü, ECB genel başkanı Christine Lagarde, Alman mahkemesinin kısıtlamalarına rağmen, ECB’nin ekonominin bir parçası olarak ekonomiyi desteklemeye devam edeceğini kaydetti. Avrupa düzenleyicisi ayrıca, önemsiz bir derecelendirme ile şirket tahvilleri almaya başlayıp başlamayacağını ciddi bir şekilde düşündüğünü de doğruladı. Bir karar verilirse, bir sonraki toplantıda ECB, QE programının genişletildiğini açıklayabilir. Bununla birlikte, EURUSD üzerinde hemen hedef 1.07 olan “kısa” pozisyonlar tutmanızı öneririz.

EURUSD SellLimit 1,0860 TP 1,0710 SL 1,0910

Analitik incelemeler ve onlar hakkındaki yorumlar yazarların kişisel görüşlerini yansıtır ve yatırım önerisi kapsamında değildir. AMarkets, inceleme materyallerinin kullanılması durumunda olası kayıplardan sorumlu değildir

Sosyal medyalarımızı takip edin:

Analiz bölümünde, diğer varlıkların ve döviz paritelerinin güncel analizlerini de bulabilirsinize